رفتن به بالا
    Cart Is Empty

    سبد خرید شما خالی است.


آمنوره یا عدم خونریزی ماهیانه

نویسنده : letstartwppl ۱۳۹۴/۱۱/۱۵ تعداد نظرات : ۰
آمنوره یا عدم خونریزی ماهیانه
سالمین  نیوز:
آمنوره یا روی ندادن عادت ماهانه، در بسیاری از اوقات مساله نگران کننده‌ای نیست. با این حال، گاهی اوقات ممکن است یک بیماری یا مساله پزشکی مسوول آن باشد که باید پیدا و درمان شود.

به گزارش سالمین نیوز به نقل از سلامانه، عادت ماهانه بعضی دخترها در سنی که انتظار می‌رود،‌ شروع نمی‌شود و دلایل متعددی هم وجود دارد که بعضی از زن‌ها در مقطعی خاص از زندگی‌شان،‌ با قطع خونریزی عادت ماهیانه روبرو می‌شوند.

برای نمونه، پریود در دوره بارداری، شیردهی یا بعد از یائسگی قطع می‌شود. بعضی از روش‌های پیشگیری از بارداری هم ممکن است عادت ماهانه را به طور موقت قطع کند.

انواع
آمنوره اولیه به دیر شروع شدن عادت ماهانه در دخترها گفته می‌شود که زیاد شایع نیست و برآورد می‌شود از هر ۳۰۰ دختر، یکی با آن روبرو می‌شود. سن معمول آغاز پریود در دخترها ۱۲ سال است اما در بعضی‌ها دیرتر یا زودتر اتفاق می افتد.

آمنوره ثانویه وقتی است که قبلاً پریودهای منظم داشته‌اید ولی اکنون عادت ماهانه‌تان مدتی است که قطع شده. برآورد می‌شود از هر ۲۵ زن،‌ یک نفر در مقطعی از زندگی‌اش با این مساله روبرو شود. این اتفاق بیش‌تر در بین دختران نوجوان و زنان جوان و به خصوص ورزشکاران حرفه‌ای، ژیمناست‌ها یا رقصنده‌ها شایع است.