رفتن به بالا
    Cart Is Empty

    سبد خرید شما خالی است.


افراد مضطرب بنوشند

نویسنده : lderouaux1987 ۱۳۹۴/۱۱/۰۴ تعداد نظرات : ۰
افراد مضطرب بنوشند

سالمین نیوز: درمانگران فشار درمانی بر این باورند افرادی که زود مضطرب و نگران می‌شوند می‌توانند این عارضه را در خودشان به مرور تعدیل کنند. آنها معتقدند اجرای یکی از تکنیک‌های فشار درمانی روی نقطه مرکزی پیشانی است. برای پیدا کردن این نقطه کافی است نقطه وسط حد فاصل ۲ ابرو را در نظر بگیرید و کمی بالاتر از آنجایی که درست مرکز پیشانی می‌شود را با کمک انگشت وسط دست فشار دهید. می‌توانید این نقطه را ۳۰ ثانیه فشار دهید و ۳۰ ثانیه آن را رها کنید.

همچنین با مصرف یک دم کرده گل گاوزبان می توان از اضطراب خود کم کرد.

به گزارش جام جم سرا، مجید انوشیروانی دربارۀ گل گاوزبان اظهار داشت: گاوزبان مورد استفاده در ایران، با گاوزبان مشهور در منابع گیاه‌درمانی نوین متفاوت است.

به‌گفته وی گاوزبان مفرح، مقوی ارواح و حرارت غریزی و اعضای رییسه (مثل قلب، مغز و کبد) و حواس است. هر دو جنس و گونۀ گاوزبان کاربردهای مشابهی دارند ولی برخی عوارض در گاوزبان اروپایی (ناشی از آلکالوئیدهای پیرازولیدن) مصرف آن را به‌خصوص در بیماران کبدی و در زنان باردار محدود می‌کند.

مدیر گروه آموزشی طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان داشت: گاوزبان موجود در ایران طبیعت گرم و تر در درجۀ اوّل دارد و به همین دلیل ایمن شمرده می‌شود.

انوشیروانی ادامه داد: کیفیت گرم و تر گاوزبان مصرف آن را در فصل پاییز و فصول سرد مناسبتر می‌کند به‌خصوص برای کسانی که به هر دلیل دچار استرس‌های جسمی، فکری و عاطفی زیادی باشند.

وی اضافه کرد: جوشاندۀ گل گاوزبان برای تقویت قلب و سیستم عصبی، پاکسازی بدن و قلب از برخی مواد تباه سودمند است. مقدار لازم در یک فرد بالغ عبارت است از ۵ گرم در حجم حدود ۲۵۰ سی‌سی آب جوش، که باید آرام و ملایم تا حد رسیدن به ۱۵۰ سی‌سی جوشانده و سپس با اندکی لیموعمانی یا آب‌لیموی تازه و تنها اندکی عسل یا نبات مصرف شود.

مدیر گروه آموزشی طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد یادآور شد: مصرف گل گاوزبان به‌تنهایی در افرادی که فشارخون بالا دارند، می‌تواند به‌شدت مخاطره انگیز باشد.