ایرانی ها در خوردن غذاهای پرکالری افراط می کنند

غذای ایرانی
سالمین نیوز: رژیم های غذایی فست فودی و افزایش مصرف نمک و شکر در رژیم ها باعث شیوع بیماری های خطرناکی در مردم شده است که از آن جمله می توان دیابت، فشار خون و … را نام برد. 
معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به گرایش مردم به مصرف غذاهای آماده، افزود: نگران دسترسی مردم به غذای سالم هستیم.
به گزارش جام جم آنلاین دکتر رسول دیناروند ، نسبت به مصرف غذاهای پرکالری در کشور هشدار داد و گفت: نگرانی ما بابت دسترسی مردم به غذا نیست، زیرا این مشکل تا حدود زیادی حل شده است. بلکه، ما نگران افراط در مصرف غذاهای پرکالری و آسیب رسان به سلامت هستیم.

وی با اعلام اینکه میانگین کالری دریافتی ایرانی ها ۲۰ درصد بالاتر از میزان مطلوب است، افزود: سرانه مصرف نمک، شکر و روغن در کشور ما بالاتر از استانداردهای جهانی است.

دیناروند ادامه داد: سرانه مصرف نمک ایرانی ها ۲ برابر میانگین لازم است. همچنین این وضعیت در مصرف شکر و انواع روغن های خوراکی مشاهده می شود که همین عوامل سلامت جامعه را تهدید می کند.

رئیس سازمان غذا و دارو به برنامه های وزارت بهداشت برای کاهش استفاده از شکر در نوشیدنی ها اشاره کرد و گفت: میزان مصرف شکر در نوشابه ها از ۱۱ درصد به ۹ درصد، می تواند به نفع سلامت مردم باشد.

(۰)(۰)

مطالب مشابه:

کاسنی

خواص عرق کاسنی

تاثیر عرق کاسنی بر سلامتی بدن: کاسنی با تاثیراتش روی...

انرژی

نابود کننده های انرژی بدن را بشناسید

سالمین نیوز: یکی از عوامل خستگی و نداشتن انرژی، مصرف...

مغز

مغز گاو و گوسفند نخورید!

خواص کله پاچه: کله‌پاچه غذایی پرانرژی و با کیفیت پروتئین...

نظر شما در رابطه با این مطلب چیست ؟