اگر سلامتیتان مهم است این خوراکیها را با پنیر نخورید

پنیر
پنیر را به دلیل نوع ساختار خاصی که دارد نباید با برخی مواد غذایی خورد.

به گزارش سالمین نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان حسن اکبری متخصص آسیب‌شناسی و طب سنتی ایرانی با اشاره به این که پنیر یک ماده پروتئینی با طبع سرد است و نباید آن را با گوجه، خیار و هندوانه که تب سرد دارند، خورد اظهار کرد: بسیاری از افراد براساس عادت همیشگی در صبحانه میان وعده‌ها پنیر را با گوجه و خیار یا هندوانه می‌خورند. این امر باعث بروز بسیاری از عارضه‌ها و برخی بیماری‌ها شامل دیابت، ام اس، اختلالات عصبی، گوارشی و غیره می‌شود. به طوری که برخی از افراد پس از خوردن صبحانه دچار ضعف می‌شوند این افراد باید از خوردن پنیر پرهیز کنند.

وی افزود: مصرف همزمان پنیر با خیار، گوجه، هندوانه و یا سردی‌های دیگر باعث بروز عارضه‌ها و بیماری‌ها می‌شود، این امر عمر را کوتاه می‌کند. بهتر است افرادی که تمایل به مصرف همزمان با خیار، گوجه و یا هندوانه را دارند به مقدار نصف به نصف از گردو استفاده کنند.

یعنی برابر ۵۰ گرم پنیر، گوجه و خیار یا هندوانه از ۵۰ گرم گردو استفاده کنند.

اکبری تصریح کرد: پنیر دارای مولکول‌های پروتئینی پیچیده است و برای تجزیه شدن نیاز به مقدار زیادی انرژی دارد. به همین دلیل هنگام تجزیه انرژی زیادی را از بدن دریافت می‌کند. مصرف همزمان با گوجه و خیار یا هندوانه که از مواد سرد هستند. باعث تشدید این فرآیند می‌شود.

این متخصص آسیب‌شناس و طب سنتی ایرانی در پایان گفت: بهتر است همراه مغز دانه‌هایی مانند گردو و یا خرما، کشمش و مواد گرم پرانرژی مصرف شود تا انرژی لازم را از این مواد دریافت کند. پنیر از لبنیات پرمصرف در سبد غذایی ما ایرانیان است و حذف آن امکان‌پذیر نیست پس بهتر است هنگام مصرف پنیر به نوع موادی که با آن استفاده می‌شود توجه شود تا مشکلی پیش نیاید.

مطالب مشابه:

image_13950220248136.jpg

تهران سه شنبه و چهارشنبه بارانی است

سالمین: مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی از پیش‌بینی...

image_13950310750643.gif

رونمایی سند چشم انداز پیشگیری از آسیب های اجتماعی

سالمین:سند چشم انداز پیشگیری از آسیب های اجتماعی با رویکرد...

image_13950315464670.jpg

دکتر آدابی درگذشت پرستار سنندجی را تسلیت گفت

سالمین: رئیس کل سازمان نظام پرستاری کشور، درگذشت شهادت گونه...

نظر شما در رابطه با این مطلب چیست ؟