رفتن به بالا
    Cart Is Empty

    سبد خرید شما خالی است.


این عادت ها شما را میکشند !!

نویسنده : lderouaux1987 ۱۳۹۴/۱۰/۰۶ تعداد نظرات : ۰
این عادت ها شما را میکشند !!
سالمین نیوز: انسان ها هم عادت های خوب دارند و هم عادت های بد، و کسانی که موفق هستند الزاماً با استعدادترین ها یا قوی ترین ها نیستند. آنها اغلب افرادی هستند که قادر بوده اند عادت های بدشان را تبدیل به عادت های سازنده و سودمند کنند.البته گفتنش آسان است اما انجامش خیلی سخت است.
یکی از بزرگ ترین مشکل ها، تغییر عادت هاست چون بشر اساساً یک مقاومت ذاتی و طبیعی در برابر تغییرات دارد. داشتن عمری طولانی همراه با سلامتی آرزوی همه ما است اما گاهی برخی از عادت های خودمان کاری می کند که این عمر طولانی و سلامتی به خطر بیافتد.

نشستن بیش از ۷ ساعت

محققان روی ۲۳۰ هزار داوطلب بالای ۴۵ سال بررسی کرده و به این نتیجه رسیدند افرادی که روزانه بیش از ۷ ساعت می نشینند و دچار کمبود فعالیت بدنی و خواب هستند، پنج برابر بیشتر خطر مرگ را در شش سال آتی به جان می خرند.

خوابیدن بیش از ۸ ساعت

با وجود اینکه خواب برای ترمیم و احیای بدن لازم است، اما زیاد خوابیدن برای سلامتی خیری در بر ندارد.

نتایج بررسی های چند ساله محققان نشان می دهد افرادی که هر شب بیش از ۸ ساعت می خوابند بیش از دیگران در معرض سکته مغزی قرار می گیرند و این خطر برای خانم ها بیشتر است.

بی تحرکی

به عقیده محققان دانشگاه سیدنی، ساعت ها جلوی تلویزیون نشستن، چرت های بین روز طولانی، نسوزاندن کالری و به طور کلی بی تحرکی جزو شش عامل اصلی تسریع خطر مرگ و میر است.

به عقیده متخصصان بی تحرکی، بروز بیماری هایی مانند سرطان، پارکینسون و مهم تر از همه بیماری های کبدی را افزایش می دهد.

مصرف الکل

در بین شش عادت مرگ آور، مصرف الکل در مقام اول قرار دارد. به عقیده محققان مصرف الکل باعث افزایش خطر ابتلا به سرطان های مختلف بخصوص سرطان دهان و حلق می شود.

مصرف دخانیات

محققان دانشگاه سیدنی ۹۶ عادت رایج بین آقایان را مورد بررسی قرار داده و به این نتیجه رسیدند که سیگار کشیدن چهارمین عامل بروز مرگ زودهنگام است.

به گزارش تبیان، به عقیده این محققان، مصرف دخانیات به طور مستقیم باعث بروز سرطان ریه، سرطان مثانه و سرطان کیسه ی صفرا می شود.

خوردن غذاهای چرب و شیرین

اضافه وزن و چاقی مفرط جزو عوامل اصلی مرگ و میر زودرس در سرتاسر جهان است. به همین دلیل لازم است که مصرف مواد غذایی سرشار از چربی های مضر و قند محدود شود.

به عقیده متخصصان، داشتن سبک زندگی سالم باعث کاهش خطر سرطان های مختلف می شود بنابراین لازم است که تغذیه متعادل داشته باشید و مصرف چربی های گیاهی و چربی های سالم را در الویت قرار دهید تا خطر بروز بیماری های قلبی عروقی کاهش پیدا کند.