برای جلوگیری از پوکی استخوان چای بنوشید !

download

سالمین : می توانید با مصرف چای از پوکی شدن استخوان هایتان پیش گیری کنید و نگذارید بدن تان دچار مشکلات استخوانی شود . پس روزی ۲-۳ لیوان چای بنوشید تا استخوان هایتان دچار شکستگی نشود .

به گفته محققان نوشیدن روزانه ۳ فنجان چای سبز یا سیاه سلامت استخوان ها را تضمین و از پوکی استخوان جلوگیری می کند .

به گفته متخصصان ۲۰۰ میلی لیتر چای سیاه حاوی ۹۰ تا ۲۱۸ میلی گرم فلاونویید و همین مقدار چای سبز حاوی ۴۸ تا ۱۳۸ میلی گرم فلاونویید است.

این گروه از پلی‌فنولها برای مقابله با زوال عقل و افزایش حافظه و حفاظت از پوست در برابر اشعه uv و مشکلات قلبی عروقی مفید است.

بر اساس این تحقیقات که مشروح آن در مجله American Journal of Clinical Nutrition منتشر شده است نوشیدن چای می‌تواند به سلامت استخوان و پیشگیری از پوکی استخوان نیز در خانم‌ها کمک کند.

محققان برای رسیدن به این نتیجه ۱۱۸۸ زن را به مدت ۱۰ سال زیر نظر گرفتند. گروهی از داوطلبان که روزانه حداقل ۳ فنجان چای می‌نوشیدند ۳۰ درصد کمتر از سایر داوطلبان دچار مشکلات استخوانی، شکستگی استخوان و پوکی شدند.

در کنار چای مصرف سایر مواد غذایی حاوی فلاونویید‌ها مثل لیموترش، میوه‌‌های قرمز رنگ، گوجه فرنگی، پیاز، بروکلی، انگور، سیب و شکلات سیاه نیز می‌تواند سلامت استخوان‌ها را تضمین کند.

(۰)(۰)

مطالب مشابه:

خواص روغن شترمرغ

روغن شترمرغ جوان کننده پوست شما!

فواید روغن شتر مرغ: این روغن جهت کاهش التهاب،درد،التیام بازسازی...

ستون فقرات

ارتباط استفاده از وسایل الکترونیکی و ستون فقرات کودکان

سالمین نیوز: رئیس انجمن علمی فیزیوتراپی ایران نسبت به افزایش...

عکس عسل طبیعی

آغازی برای لاغری با خوردن روزانه عسل !

اگر به دنبال رژیم لاغری سالم هستید این مطلب را...

نظر شما در رابطه با این مطلب چیست ؟