رفتن به بالا
    Cart Is Empty

    سبد خرید شما خالی است.


برخی از عوارض جراحی بینی

نویسنده : letstartwppl ۱۳۹۴/۱۰/۲۲ تعداد نظرات : ۰
برخی از عوارض جراحی بینی

سالمین نیوز : عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران با تشریح عوارض جراحی بینی که نخستین جراحی در ایران به حساب می‌آید، گفت: اگر در سن مناسب و برای افراد لازم جراحی بینی صورت نپذیرد، عوارضی از جمله زین اسبی شدن صورت و بینی رخ می‌دهد.

حسین ابدالی عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران در نشست خبری با موضوع جراحی بینی اظهار کرد: شایع‌ترین عمل جراحی در ایران جراحی بینی است. این فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و فک و صورت درباره تاریخچه جراحی بینی اظهار کرد: قدمت جراحی بینی به ۳ هزار سال قبل برمی‌گردد، زمانی که در هند یکی از بدترین مجازات بریدن بینی بود، بنابراین برای ترمیم بینی از همان زمان جراحی بینی مورد توجه قرار گرفت. ابدالی با بیان اینکه در آمریکا نیز سومین و یا چهارمین جراحی مربوط به جراحی بینی است، گفت: ولی در ایران به دلیل برخی مسائل از جمله نوع فیزیک صورت ایرانیان و توجه بیشتر به زیبایی، جراحی بینی در ایران در رتبه نخست جراحی‌ها قرار دارد.

وی در توضیح جراحی بینی عنوان کرد: یک بینی از ابعاد ۸ تا ۳ سانت برخوردار است ولی بالغ بر ۱۲ تا ۱۵ نقطه حساس دارد که هر کدام از این نقاط نیز برای خود شناسنامه‌ای دارند. بنابراین ظرافت جراحی بینی بسیار بالا است و هنوز هم از هارمونی و قوانین ۵۰۰ سال داوینچی در زمینه اشکال صورت استفاده می‌شود. این فوق تخصص جراحی پلاستیک با اشاره به اینکه ۸۰ درصد تنفس افراد از طریق بینی صورت می‌پذیرد، گفت: بنابراین پس از جراحی بینی مختصری حس بویایی افراد کمتر می‌شود. ابدالی درباره سن مناسب جراحی بینی نیز افزود: بهترین سن زمانی هست که رشد استخوان‌ها و صورت کامل شده باشد. بنابراین در دختران ۱۷ سال و پسران ۱۸ سال است.

براین اساس اگر در سن مناسب جراحی بینی صورت نپذیرد، عوارضی از جمله زین اسبی شدن صورت و بینی رخ می‌دهد و نفس کشیدن نیز سخت می‌شود. وی ادامه داد: بعد از سن ۳۰ سالگی نیز به دلیل افتادگی صورت نتیجه دلخواه در جراحی بینی صورت نمی‌پذیرد البته در سنین پایین‌تر از ۱۷ و ۱۸ سال نیز کودکانی که دچار لب‌شکری باشند، عمل جراحی بینی بر روی صورت آنها انجام می‌شود. ابدالی تصریح کرد: در برخی مواقع افرادی به ما مراجعه می‌کنند و به ما عکس نشان می‌دهند که می‌خواهند شبیه شخصیت‌های مورد نظر آنان شوند ولی این در حالی است که ما نمی‌توانیم چهره آنها را تغییر دهیم، بلکه براساس علم و زواید بینی آنها اصلاح می‌شود. براین اساس در تمامی کتاب‌های جراحی پلاستیک یک جمله معروف آمده است مبنی بر اینکه اگر یک جراح پلاستیک قبل از عمل جراحی ۲۰ دقیقه با بیمار و فرد مذکور صحبت کند، ۲۰ سال راحت خواهد بود.