رفتن به بالا
    Cart Is Empty

    سبد خرید شما خالی است.


برنامه‌ریزی برای ساخت ۵ مرکز بزرگ توانبخشی در کشور

نویسنده : letstartwppl ۱۳۹۵/۰۲/۱۸ تعداد نظرات : ۰
برنامه‌ریزی برای ساخت ۵ مرکز بزرگ توانبخشی در کشور

سالمین:رئیس جمعیت هلال احمر گفت: درصدد هستیم در استان‌های مهم کشور پنج مرکز بزرگ توانبخشی راه‌اندازی کنیم و این مراکز باید در کنار بیمارستان‌ها باشد تا بتوان از تجهیزات پزشکی مجاور استفاده کرد و هزینه‌ها را کاهش داد.

به گزارش سالمین به نقل از ایسنا، دکتر سیدامیرمحسن ضیایی در دیدار با استاندار قزوین اظهار کرد: امدادگران هلال احمر با خدمت بدون منت به عنوان افرادی مورد اعتماد توانسته‌اند جایگاه خود را به‌خوبی حفظ کنند و این سرمایه‌ بزرگ، ارزشمندترین دارایی جمعیت هلال احمر است.

وی اضافه کرد: در بازدیدی که از امکانات فرهنگی، ورزشی و امدادی جمعیت هلال احمر استان داشتیم، به این باور رسیدیم که امکانات استان قزوین در سطح بین‌المللی است و می‌تواند خدمات خود را در سطح ملی هم ارائه کند، لذا در تقویت این جمعیت مساعدت لازم را انجام می‌دهیم.

رئیس جمعیت هلال احمر کشور خاطرنشان کرد: اگر در مناطق مستعد و در جایی که نیروی توانمندی دارد به‌درستی سرمایه‌گذاری کنیم به نتایج ارزشمندی می‌رسیم.

وی یادآورشد: شرکت‌های دانش بنیان استان در دانشگاه آزاد اسلامی ظرفیت خوبی هستند که اگر بتوانند خدمات خود را در مسیر ماموریت‌های هلال احمر ارائه کنند، از آن استفاده خواهیم کرد. استان قزوین با امکانات خوبی که دارد از نگاه ما باید حمایت شود و یک سری طرح‌های بزرگ را در این استان اجرایی خواهیم کرد.

وی افزود: درصددیم در استان‌های مهم کشور پنج مرکز بزرگ توانبخشی راه‌اندازی کنیم که استان قزوین در ردیف این مناطق است و در صورت تامین زمین، مجوز تاسیس را صادر می‌کنیم.

رئیس جمعیت هلال احمر کشور یادوآرشد: این مرکز باید در کنار بیمارستان باشد تا بتوان از تجهیزات پزشکی مجاور استفاده کرد و هزینه‌ها را کاهش داد. با جلسه‌ای که امروز با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین، معاون عمرانی استانداری و مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان برگزار شد به توافق رسیدیم تا این مرکز به‌سرعت ساخته شود.

ضیایی در خصوص درخواست دیگر استاندار قزوین مبنی بر تامین مستمر بالگرد تصریح کرد: به دلیل اهمیتی که استان قزوین در زمینه پشتیبانی حوادث دارد و تاکنون نیز به‌خوبی این ماموریت را انجام داده است، به شرط ساخت آشیانه برای بالگرد، آمادگی داریم نسبت به استقرار دائم بالگرد اورژانس و یک بالگرد بزرگ امدادی در استان اقدام کنیم.

وی اضافه کرد: بر اساس برنامه پیش‌بینی شده هر استان باید یک بالگرد امدادی داشته باشد و قزوین هم با تامین استاندارد آشیانه، می‌تواند ظرفیت خوبی برای خدمات امداد هوایی را در منطقه ایجاد کند.

رئیس جمعیت هلال احمر کشور برای ساخت پایگاه بزرگ در منطقه آنجیبلاق هم گفت: زمین پیش‌بینی شده در محدوده بسیار مناسبی است و ما هم باور داریم احداث پایگاه در این محدوده می‌تواند کمک بسیار خوبی برای کشور باشد و پس از مطالعه برای احداث اقدام می‌کنیم.