بیابانی شدن اراضی خوزستان با انتقال آب رودخانه زهره

image_13950220504742.jpg

سالمین:نماینده استان خوزستان در شورای عالی استان‌ها نسبت به تبعات زیست محیطی انتقال آب رودخانه زهره به استان بوشهر هشدار داد.

به گزارش سللامت نیوز به نقل از ایلنا،سیف الله پدین در ارتباط با آخرین وضعیت پروژه انتقال آب رودخانه زهره به استان بوشهر گفت: این پروژه همچنان ادامه دارد و جزو یکی از پروژه‌های ملی وزارت نیرو تحت عنوان سد چمشیر ۲ است.

وی با اشاره به اینکه عملیات حفرتونل به نیمه رسیده است، اظهار کرد: پیش از این در بالا‌تر از این تونل سدی برای تامین آب شرب شهرهای دیلم، بوشهر و برازجان احداث شده بود و از آنجا که همه ما با یکدیگر هموطن هستیم؛ کسی اعتراضی به آن نداشت و ندارد، اما اکنون با توجه به خشکسالی که در خوزستان وجود دارد و مشکلات آبیاری کشاورزان این استان انتقال آب خوزستان به دشت لیراوی با اهدافی غیر از شرب درست نیست، و سبب تبدیل شدن اراضی خوزستان به بیابان می‌شود.

نماینده خوزستان در شورای عالی استان‌ها افزود: علت این گونه اتفاقات ضعف نمایندگان و مسئولان استان خوزستان است که در برابر چنین طرح‌هایی ایستادگی نمی‌کنند، به طوری که اکنون شاهدیم با انجام این پروژه آب از زمین‌های کشاورزی حاصلخیز جلگه خوزستان به بخش‌هایی می‌رود که پیش از این در آن‌ها کشاورزی انجام نمی‌شده است.

(۰)(۰)

مطالب مشابه:

image_13950305665162.gif

آن چه باید سالمندان برای رسیدن به آرامش بدانند

سالمین: شاید در وهله اول این گونه تصور شود که...

image_13950230694871.jpg

تفاوت‌های مهریه عندالمطالبه و عندالاستطاعه

سالمین: مهر به مالی گفته می‌شود که در هنگام عقد...

image_13950225973629.jpg

ثبت آلوده‌ترین هوای دنیا در زابل

سالمین: بالاخره خشکی و بی‌آبی تالاب هامون و بادهای ۱۲۰روزه...

نظر شما در رابطه با این مطلب چیست ؟