بیابانی شدن اراضی خوزستان با انتقال آب رودخانه زهره

image_13950220504742.jpg

سالمین:نماینده استان خوزستان در شورای عالی استان‌ها نسبت به تبعات زیست محیطی انتقال آب رودخانه زهره به استان بوشهر هشدار داد.

به گزارش سللامت نیوز به نقل از ایلنا،سیف الله پدین در ارتباط با آخرین وضعیت پروژه انتقال آب رودخانه زهره به استان بوشهر گفت: این پروژه همچنان ادامه دارد و جزو یکی از پروژه‌های ملی وزارت نیرو تحت عنوان سد چمشیر ۲ است.

وی با اشاره به اینکه عملیات حفرتونل به نیمه رسیده است، اظهار کرد: پیش از این در بالا‌تر از این تونل سدی برای تامین آب شرب شهرهای دیلم، بوشهر و برازجان احداث شده بود و از آنجا که همه ما با یکدیگر هموطن هستیم؛ کسی اعتراضی به آن نداشت و ندارد، اما اکنون با توجه به خشکسالی که در خوزستان وجود دارد و مشکلات آبیاری کشاورزان این استان انتقال آب خوزستان به دشت لیراوی با اهدافی غیر از شرب درست نیست، و سبب تبدیل شدن اراضی خوزستان به بیابان می‌شود.

نماینده خوزستان در شورای عالی استان‌ها افزود: علت این گونه اتفاقات ضعف نمایندگان و مسئولان استان خوزستان است که در برابر چنین طرح‌هایی ایستادگی نمی‌کنند، به طوری که اکنون شاهدیم با انجام این پروژه آب از زمین‌های کشاورزی حاصلخیز جلگه خوزستان به بخش‌هایی می‌رود که پیش از این در آن‌ها کشاورزی انجام نمی‌شده است.

(۰)(۰)

مطالب مشابه:

CDR734087-75012

درمان رعشه و لرزش دست از منظر طب سنتی

اگر بیماری رعشه یا لرزش غیراختیاری باشد بهترین دارویش دوچیز...

image_13950309454016.jpg

جزئیات تازه از وام بانکی پرداخت جریمه سربازی

سالمین: به دنبال ابلاغ قانون بودجه ۱۳۹۵، مذاکراتی با برخی...

image_13950312955254.jpg

انبار بیمارستان‌ها خالی از سرم است

سالمین: یکی از معضلاتی که چند وقتی است دامنگیر نظام...

نظر شما در رابطه با این مطلب چیست ؟