رفتن به بالا
    Cart Is Empty

    سبد خرید شما خالی است.


بیماران آسمی و توصیه های سرما

نویسنده : lderouaux1987 ۱۳۹۴/۰۹/۱۸ تعداد نظرات : ۰
بیماران آسمی و توصیه های سرما

سالمین نیوز: سرما برای خیلی از افراد دوست داشتنی است، ولی شروع فصل سرما برای عده زیادی خوشایند نیست. چرا که در این فصول بسیاری از بیماری‌های خاموش، شعله‌ور می‌شوند و افرادی که شاید بیماری خود را فراموش کرده‌اند، دچار دردسر شوند. یکی از این بیماری‌ها «آسم» است.

به گزارش سالمین نیوز به نقل از آوای سلامت، استنشاق هوای سرد و وارد شدن آن به ریه ها منجر به وخیم تر شدن حال بیماران می گردد. این در حالی است که اگر آسم به خوبی کنترل شده باشد، به احتمال زیاد افراد بهتر می توانند در برابر خطرات ناشی از ماه های زمستان مقاومت کنند.

انجمن آسم بریتانیا نیز اعلام کرده که شما می توانید آسم خود را با رعایت موارد زیر در هوای سرد کنترل کنید و کمتر به عوارض ناشی از آن دچار شوید:

– حفظ و مصرف داروهای جلوگیری کننده از علائم زیر نظر پزشک ضروری است.

– بینی و دهان خود را برای گرم کردن هوایی که تنفس می کنید، بپوشانید.

– در هنگام ورزش در هوای سرد مراقبت بیشتری از خود کنید. ابتلا به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بدن خود را گرم نمایید و حتی یک یا دو پاف اسپری قبل از شروع کردن ورزش بزنید. برای شما مناسب تر این است که در هوای سرد در خانه ورزش کنید.

– با شروع فصل سرما اطرافیان و خانواده های خود را از حملات آسم و علائم آن آگاه کنید. این علائم عبارتند از: گرفتگی نفس، سرفه بیش از حد معمول، خس خس سینه، احساس تنگی در قفسه سینه، داشتن مشکل در صحبت کردن یا عدم توانایی در کامل کردن جملات.

– فراموش نکنید که شستن مرتب دست ها با آب وصابون یکی از ساده ترین و بهترین راه ها برای جلوگیری از پراکنده شدن ویروس سرما خوردگی است. شستشو و ضد عفونی کردن دست ها با الکل نیز راه حل مناسبی است.

– داشتن آسم شما را در مقابل ویروس آنفلوآنزا حساس تر نمی کند اما اگر بیمار شوید، مشکل شما از سایر افراد بیشتر است پس واکسن آنفلوآنزا دریافت کنید.

– کنار اجاق یا شومینه ننشینید. چون هوای آن برای ریه شما اگر مبتلا به آسم هستید، بسیار مضر است.

– با دهان بسته نفس بکشید.

– سیستم گرمایی منزل شما ممکن است گرد و خاک را به درون خانه شما منتفل کند، مخصوصا زمانی که شما برای اولین بار آن را در زمستان روشن می کنید. بسیار مهم است که قبل از این کار فیلتر آن را تمیز و یا تعویض کنید تا از ورود گرد و خاک جلوگیری کنید.

– کنترل حملات آسمی، ممکن است در این فصل کمی مشکل باشد، ولی رعایت این توصیه ها، می تواند به شما کمک کند بدون مشکل این فصل را بگذرانید.

منبع: nhs.uk