تشخیص علت گریه نوزادان

گریه
سالمین نیوز: واقعیت این است مادرانی که تجربه داشتن فرزند را ندارند در اولین تجربه دچار مشکلاتی می شوند که یکی از این مشکلات ندانستن علت گریه نوزاد است.

فوق تخصص نوزادان با اشاره به اینکه مصرف داروهای ضد نفخ در نوزادان کمتر از ۳ هفته به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود، راه‌های شناسایی و رفع گریه غیرطبیعی نوزادان را بیان کرد.

هادی سماعی اظهار داشت: گریه یک امر فیزیولوژیک و طبیعی در نوزادان و شیرخواران به شمار می‌رود و در صورتی که نوزاد گریه نداشته یا شدت آن بسیار زیاد باشد این مسئله جای نگرانی دارد و باید در جهت رفع مشکل و دلیل آن اقدام کرد.
وی افزود: به‌طور کلی زمانی که نوزاد یا شیرخوار گرسنه باشد یا پوشک خود را خیس کرده باشد گریه می‌کند و مادر پس از مدت زمان کوتاهی بعد از تولد نوزاد خود به این مسئله پی می‌برد که چه زمانی گریه نوزادش ناشی از گرسنگی یا سایر موارد است.
فوق ‌تخصص نوزادان بیان کرد: در صورتی که گریه نوزاد بیش از مقدار همیشگی باشد یا شدت آن افزایش یابد با انجام تمهیدات مادر جهت رفع آن برطرف نشود و همچنین گریه همراه با استفراغ باشد باید برای این مسئله والدین فرزند خود را نزد پزشک معالج برای معاینه ببرند.
سماعی با تاکید بر اینکه مصرف شربت‌های ضدنفخ برای نوزادان کمتر از ۳ هفته به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود، تصریح کرد: گاهی به دلیل ناکافی بودن شیر مادر نوزاد گریه می‌‌کند که پزشک در زمان حضور نوزاد و مادرش این مسئله را جویا شده و پس از آموزش به مادر در جهت رفع گریه نوزاد اقدام می‌کند.
وی خاطر نشان کرد: در صورتی که وزن و رشد نوزاد ناکافی باشد ممکن است نشانه تغذیه نامناسب نوزاد باشد یا اینکه شیر مادر ناکافی بوده باشد لذا در صورت نیاز باید از شیرهای مکمل استفاده شود.

(۰)(۰)

مطالب مشابه:

تت۶۵۶۵

آیا می دانید که جایگزین شیر خشک چه بوده است؟

آیا می دانید که جایگزین شیر خشک چه بوده است؟...

تنفس

عفونت دستگاه تنفسی کودکان

سالمین نیوز: دکتر مقدم متخصص بیماری های کودکان و نوزادان...

تربیت فرزند

تربیت قبل از تولد

سالمین نیوز: همانگونه که تغذیه قبل از بارداری در دوران...

نظر شما در رابطه با این مطلب چیست ؟