تشریح جزئیات بیمه مامایی/ اجرای پایلوت طرح در ۳ استان

image_13950218594427.jpg

سلامت نیوز:رییس انجمن علمی مامایی کشور درخصوص اجرای بیمه خدمات مامایی در کشور گفت: پایلوت طرح خدمات بیمه ای مامایی از ۳ استان آغاز شده است.

به گزارش سالمین به نقل از پانا،ناهید خداکرمی در توضیح این خبر اظهار داشت: سال گذشته هیأت دولت و شورای عالی بیمه سلامت، طرح عقد قرارداد سازمان های بیمه گر با ماماها را مصوب کرد تا بتوانیم خدمات مامایی را نیز تحت پوشش بیمه قرار دهیم.

رئیس انجمن علمی مامایی ادامه داد: در سال گذشته هیأت دولت به وزارت رفاه فرصت یکماهه ای داد تا برنامه بیمه خدمات مامایی اجرا شود اما علی رغم تأکید وزیر رفاه، سازمان های بیمه گر این برنامه را اجرا نکردند تا اینکه همزمان با روز جهانی ماما طی روز پنج شنبه هفته گذشته دستور اجرای این طرح داده شد.

وی با تأکید بر اینکه بیمه خدمات مامایی بار مالی نخواهد داشت، گفت: اجرای بیمه خدمات مامایی علاوه بر اینکه بار مالی برای سازمان های بیمه گر نخواهد داشت حتما منابع صندوق های بیمه را نیز افزایش داده و از هدر رفت هزینه ها جلوگیری می کند.

خداکرمی یادآور شد: اجرای این طرح به صورت پایلوت در سه استان گلستان، اردبیل و اصفهان آغاز شده و امیدواریم همزمان با شروع پایلوت در سایر استان ها نیز این برنامه سراسری شود تا مادران در رنج نباشند و بتوانند از بیمه خدمات مامایی نیز بهره مند شوند.

(۰)(۰)

مطالب مشابه:

image_13950228845462.jpg

افزایش درخواست طلاق از سوی زوجه/ ۲۹هزار درخواست طلاق توافقی

سالمین:رئیس کل دادگاه های انقلاب تهران از افزایش درخواست طلاق...

التهاب

ارتباط داروهای ضد التهاب با معده و سکته مغذی

سالمین نیوز: داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی nonsteroidal anti-inflammatory drugs ...

image_13950226660656.jpg

طرح تحول سلامت مانند سیاه‌چاله صندوق های درمانی را می‌بلعد

سالمین: یک کارشناس تامین اجتماعی با انتقاد از رویکرد وزارت...

نظر شما در رابطه با این مطلب چیست ؟