تشریح جزئیات بیمه مامایی/ اجرای پایلوت طرح در ۳ استان

image_13950218594427.jpg

سلامت نیوز:رییس انجمن علمی مامایی کشور درخصوص اجرای بیمه خدمات مامایی در کشور گفت: پایلوت طرح خدمات بیمه ای مامایی از ۳ استان آغاز شده است.

به گزارش سالمین به نقل از پانا،ناهید خداکرمی در توضیح این خبر اظهار داشت: سال گذشته هیأت دولت و شورای عالی بیمه سلامت، طرح عقد قرارداد سازمان های بیمه گر با ماماها را مصوب کرد تا بتوانیم خدمات مامایی را نیز تحت پوشش بیمه قرار دهیم.

رئیس انجمن علمی مامایی ادامه داد: در سال گذشته هیأت دولت به وزارت رفاه فرصت یکماهه ای داد تا برنامه بیمه خدمات مامایی اجرا شود اما علی رغم تأکید وزیر رفاه، سازمان های بیمه گر این برنامه را اجرا نکردند تا اینکه همزمان با روز جهانی ماما طی روز پنج شنبه هفته گذشته دستور اجرای این طرح داده شد.

وی با تأکید بر اینکه بیمه خدمات مامایی بار مالی نخواهد داشت، گفت: اجرای بیمه خدمات مامایی علاوه بر اینکه بار مالی برای سازمان های بیمه گر نخواهد داشت حتما منابع صندوق های بیمه را نیز افزایش داده و از هدر رفت هزینه ها جلوگیری می کند.

خداکرمی یادآور شد: اجرای این طرح به صورت پایلوت در سه استان گلستان، اردبیل و اصفهان آغاز شده و امیدواریم همزمان با شروع پایلوت در سایر استان ها نیز این برنامه سراسری شود تا مادران در رنج نباشند و بتوانند از بیمه خدمات مامایی نیز بهره مند شوند.

(۰)(۰)

مطالب مشابه:

image_13950230487269.jpg

اشتباه پزشکی درمرگ پیرمرد اراکی محرز است

سالمین: دادستان عمومی و انقلاب اراک گفت: سازمان نظام پزشکی؛...

image_13950308229780.jpg

کمبود ید باعث کاهش ضریب هوشی می شود

سالمین: رئیس پژوهشکده غدد درون ریز و متابولیسم با بیان...

image_13950316603136.jpg

بازی عالی «کیانیان» برای تدریس آلزایمر

سالمین-*عبدالرحمن نجل‌رحیم:برای من که هنر سینما ابداع شده است تا...

نظر شما در رابطه با این مطلب چیست ؟