تغذیه مناسب برای جلوگیری از افتادگی پوست

افتادگی پوست

سالمین نیوز: از جمله ناراحتی های موجود در زمان رژیم یا بالا رفتن سن افتادگی پوست و شل شدن آن است. البته با بالا رفتن سن این مسئله اجتناب ناپذیر است اما می توان از تشدید آن جلوگیری نمود. رژیم های بدون تخصص نیز این امر را تشدید می کند و کمبود مواد غذایی که در رژیم ها وجود دارد به تمام بدن آسیب می رساند. با تغذیه مناسب و رژیم های اصولی می توان از این عارضه تا حدی جلوگیری کرد.

سالمین نیوز به نقل از سیمرغ، بسیاری از خانم ها نگران بروز مشکل افتادگی و شل شدن پوست خود هستند و همیشه به دنبال راهی ساده برای جلوگیری از بروز این مشکل می باشند.

راهکاری عملی برای جلوگیری از افتادگی و شل شدن پوست

درحالی که درمان های پزشکی می توانند در افراد میانسال و یا مسن باعث درمان افتادگی و یا شل شدن پوست شوند. ولیکن مطالعات و تحقیقات جدید در دانشگاه هاروارد نشان داده که راهکار بسیار ساده در مورد پیشگیری از این عارضه، مصرف گوجه فرنگی، هندوانه و اسفناج می باشد. چون این مواد غذایی باعث تحریک بدن به عضله سازی می گردند و اگر فردی به طور منظم، یکی از این مواد غذایی را استفاده نماید، می تواند تا حد زیادی از افتادگی و شل شدن عضلات و باطبع آن از بد قیافه شدن پوست خود جلوگیری نماید.
سلامت پوست

درضمن برخی متخصصان علوم سلامت و زیبایی معتقدند که استفاده از گروه مرکبات به دلیل دارا بودن ویتامین C سبب کلاژن سازی و جلوگیری از ترک و چروک های پوستی می شوند. بنابراین، افرادی که در فصول سرد سال روزانه از مرکبات استفاده می کنند، کمتر دچار مشکلات مرتبط با سلامت پوست می شوند.

قدم بعدی شاداب کردن پوست

استفاده منظم از جوانه ها مانند جوانه گندم و ماش می توانند باعث طراوت و شادابی پوست شوند؛ چون این مواد غذایی حاوی ویتامین های گروه B بالایی هستند که برای سلامت سلول های پوست لازم می باشند.

(۰)(۰)

مطالب مشابه:

خواص روغن شترمرغ

روغن شترمرغ جوان کننده پوست شما!

فواید روغن شتر مرغ: این روغن جهت کاهش التهاب،درد،التیام بازسازی...

تت۶۶۵۴۵

مبارزه با بیماری: زیبایی به قیمت بیماری!!!!!!!!!!!

مبارزه با بیماری: زیبایی به قیمت بیماری!!!!!!!!!!!   تلاش زنان...

عرق گل ختمی

عرق گل ختمی رفع کننده سوختگی پوست!

ترکیبات گل ختمی: ختمی گیاه بومی مناطق شرق مدیترانه است...

نظر شما در رابطه با این مطلب چیست ؟