تغذیه مناسب برای کاهش استرس

سالمین نیوز: کارشناسان تغذیه اعتقاد دارند آنچه که مردم می‌خورند و می‌آشامند، به ‌صورت مستقیم و در شرایطی زمانی و مکانی به‌ صورت غیرمستقیم در کاهش یا افزایش فشارهای روانی فرد موثر است این تاثیر به ویژه در سنین بعد از ۴۰ سالگی، نمود بیشتری در افراد دارد.

ما باید از این آگاهی برخوردار باشیم که به جای غذای راحت مصرف غذاهای سالم را در سبد غذایی خودمان قرار دهیم. غذاهایی سبک و عاری از چربی ها و شیرینی های مضر که نه تنها جسم شما را سالم نگه می دارند بلکه از استرس های شما هم کم می کنند.

سبزیجات

تغذیه با سبزیجاتی که برگ های سبز تیره دارند، بیشترین تأثیر در کاهش استرس را دارند. اسفناج، کلم برگ، بروکلی و … به دلیل وجود دوپامین بهترین گزینه برای القای حس خوب و ترشح هورمون های آرام بخش در بدن هستند.

بوقلمون

در میان انواع گوشت ها، بوقلمون دارای مقادیر قابل توجهی تریپتوفان است. اسید آمینه ای که گرچه شما را قدری خواب آلود می کند ولی موجب شادی هم می شود؛ فرآیندی که در اثر ترشح سروتونین در بدن اتفاق می افتد. عدس و تخم مرغ تأثیری کاملاً مشابه بر بدن می گذارند.

ماهی سالمون

امگا ۳ موجود در این ماهی به شدت با هورمون های استرس زا در بدن مقابله می کند.بنا بر تحقیقات انجام شده، افرادی که به مصرف این ماهی عادت دارند ۲۰ درصد کمتر از دیگران به اضطراب و استرس دچار می شوند.

بادام هندی

این مغز خوشمزه و لذیذ زینک موجود در بدن را افزایش می دهد، ماده معدنی که کمبودش موجب افزایش خشم، افسردگی و اضطراب می شود.بنابراین، اگر می خواهید روحیه خوب داشته باشید مصرف غذاهای دریایی را به دلیل وجود زینک فراوان فراموش نکنید.

منبع foxnews

(۰)(۰)

مطالب مشابه:

تکرار حکم کارگران معدن آق‌دره، این بار دربافق

سالمین: خبر اجرای حکم شلاق کارگران معدن آق‌دره آنقدر در...

واقعیت تلخ تخریب باغ‌های تهران

سالمین-*دکتر محمد حسین بوچانی: قاعدتا برای درمان و حل مساله؛...

استرس ساختار مغز را تغییر می دهد

سالمین:مطالعه جدید نشان می دهد همانطور که استرس می تواند...

نظر شما در رابطه با این مطلب چیست ؟