تلاش برخی نمایندگان برای بررسی برنامه ششم و مسئله «تراریخته» در مجلس آینده

image_13950220978467.jpg

سالمین: عضو کمیسیون بهداشت و تلفیق مجلس شورای اسلامی از تلاش عده‌ای از نمایندگان مجلس برای به تعویق انداختن بررسی برنامه ششم توسعه کشور و مسئله تولید و تجاری‌سازی محصولات دستکاری شده ژنتیکی «تراریخته» از مجلس فعلی به مجلس دهم خبر داد.

به گزارش سالمین، احمد آریایی‌نژاد در گفت‌وگو با تسنیم «پویا» درباره بررسی برنامه ششم توسعه و بخش مربوط به تولید و تجاری‌سازی محصولات دستکاری شده ژنتیکی «تراریخته» در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه عده‌ای در مجلس به‌دنبال جمع‌آوری امضا از نمایندگان و تحویل آن به هیئت رئیسه مجلس برای تعویق بررسی برنامه ششم توسعه تا روی‌کار آمدن مجلس دهم هستند.

وی افزود: با وجود این، عده‌ای از نمایندگان مجلس به‌دلیل اینکه تاکنون وقت و پیگیری‌های فراوانی برای بررسی برنامه ششم توسعه در مجلس نهم شده‌ است، به‌دنبال بررسی کامل برنامه ششم توسعه در همین مجلس هستند.

این عضو کمیسیون بهداشت مجلس درباره بررسی بخش “تولید و تجاری سازی محصولات تراریخته” که در قسمت اقدامات اساسی در برنامه ششم توسعه آمده است، خاطرنشان کرد: عصر امروز جلسه کمیسیون تلفیق برگزار خواهد شد و قبل از بررسی برنامه ششم توسعه، صحبت‌هایی در رابطه با موضوع تراریخته شده‌ است اما این مسئله هنوز به‌صورت تخصصی در کمیسیون‌های بهداشت و تلفیق مورد بررسی قرار نگرفته‌ است.

(۰)(۰)

مطالب مشابه:

image_13950226435200.jpg

برای رهایی از مسمومیت چکار کنیم؟

سالمین: با نزدیک شدن به فصل گرما با علائمی چون...

image_13950319567060.jpg

تایلند به روشی برای جلوگیری انتقال ایدز از مادر به نوزاد دست یافت

سالمین: تایلند نخستین کشور آسیایی است که به روش عدم...

پیگیری پرداخت های چند صد میلیونی در وزارت بهداشت در صورت ارسال اسناد به مجلس

سالمین: رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه...

نظر شما در رابطه با این مطلب چیست ؟