توصیه های حـاملگی

حاملگی

بعضی از توصیه‌ها در مورد زنان حامله:

۱ – برای زن حامله بعضی چیزها مانند کفش پاشنه بلند پیاده روی طولانی مدت، کوه نوردی، ورزش سنگین، قد بلندی کردن باعث می‌شود که بچه جا کن شود و همچنین به خاطر اضطراب شدید فرد دچار لکه بینی شده و بچه سقط می‌شود.

۲- خانم حامله در ۲۴ ساعت علاوه بر آن سه وعده غذایی (صبحانه، ناهار، شام) باید ۶ وعده ریز مغذی داشته باشد و از موارد زیر استفاده نماید: مغز بادام درختی شیرین – بادام هندی خام – پسته درختی خام – فندق خام – گلابی – به – لیمو شیرین – آب انار شیرین (ضد ویار زنان وسبب رشد جنین می‌شود). آب سیب تازه و ۳ تا ۴ لیوان شیر تازه کم چرب گاو مصرف کند – خربزه رسیده شیرین، بعد از غذا بخورد. – مربای به به همراه صبحانه – مربای بالنگ بعد از ناهار خورده و سپس به اندازه یک کف دست نان خشک تنوری بعد از آن بخورد و بعد از شام هم مربای سیب بخورد.

۳- زن حامله به پشت نخوابد زیرا خونرسانی به جنین مختل می‌شود و به شکم نیز نخوابد که دیوانگی، حماقت و خوابی شیطانی است بلکه زن حامله به پهلو بخوابد چه پهلوی راست و چه پهلوی چپ ولی اگر به پهلوی چپ بخوابد خونرسانی به جفت و جنین بسیار راحت تر و بهتر انجام می‌شود.

توجه: اگر زن حامله خواست در موقعی که به پهلو خوابیده به پهلوی دیگر بچرخد در حال خوابیده اینکار را انجام ندهد بلکه اول بنشیند و سپس به پهلوی دیگر دراز بکشد مخصوصا از چهار ماهگی به بعد زیرا گاهی باعث پیچیده شدن بند ناف به دور گردن بچه می‌شود

۴- بهترین زمان بارداری در زنان از سن ۱۶ تا سن ۲۵ سالگی می‌باشد. (گرچه بعضی از سن ۱۸ سالگی می‌گویند). و ماکزیمم حامله شدن تا پایان ۳۰ سالگی است و از ان به بعد کم کم قدرت باروری با شیب کم ضعیف می‌شود ولی بعد از ۳۵ سالگی احتمال حامله شدن بسیار ضعیف می‌شود.

(۰)(۰)

مطالب مشابه:

L126820914515

کمبود ویتامین D در دوران بارداری!

رابطه کمبود ویتامین D و درد زایمان: سالمین نیوز: زنان...

زایمان طبیعی

زایمان طبیعی بدون درد

سالمین نیوز: چه دار شدن را باید یکی از بزرگترین...

Gestation

زنان باردار مواد پروتئینی بخورند

پروتئین یکی از مواد مغذی مهمی است که زنان باردار...

نظر شما در رابطه با این مطلب چیست ؟