رفتن به بالا
    Cart Is Empty

    سبد خرید شما خالی است.


توصیه های حـاملگی

نویسنده : letstartwppl ۱۳۹۴/۱۰/۱۲ تعداد نظرات : ۰
توصیه های حـاملگی

بعضی از توصیه‌ها در مورد زنان حامله:

۱ – برای زن حامله بعضی چیزها مانند کفش پاشنه بلند پیاده روی طولانی مدت، کوه نوردی، ورزش سنگین، قد بلندی کردن باعث می‌شود که بچه جا کن شود و همچنین به خاطر اضطراب شدید فرد دچار لکه بینی شده و بچه سقط می‌شود.

۲- خانم حامله در ۲۴ ساعت علاوه بر آن سه وعده غذایی (صبحانه، ناهار، شام) باید ۶ وعده ریز مغذی داشته باشد و از موارد زیر استفاده نماید: مغز بادام درختی شیرین – بادام هندی خام – پسته درختی خام – فندق خام – گلابی – به – لیمو شیرین – آب انار شیرین (ضد ویار زنان وسبب رشد جنین می‌شود). آب سیب تازه و ۳ تا ۴ لیوان شیر تازه کم چرب گاو مصرف کند – خربزه رسیده شیرین، بعد از غذا بخورد. – مربای به به همراه صبحانه – مربای بالنگ بعد از ناهار خورده و سپس به اندازه یک کف دست نان خشک تنوری بعد از آن بخورد و بعد از شام هم مربای سیب بخورد.

۳- زن حامله به پشت نخوابد زیرا خونرسانی به جنین مختل می‌شود و به شکم نیز نخوابد که دیوانگی، حماقت و خوابی شیطانی است بلکه زن حامله به پهلو بخوابد چه پهلوی راست و چه پهلوی چپ ولی اگر به پهلوی چپ بخوابد خونرسانی به جفت و جنین بسیار راحت تر و بهتر انجام می‌شود.

توجه: اگر زن حامله خواست در موقعی که به پهلو خوابیده به پهلوی دیگر بچرخد در حال خوابیده اینکار را انجام ندهد بلکه اول بنشیند و سپس به پهلوی دیگر دراز بکشد مخصوصا از چهار ماهگی به بعد زیرا گاهی باعث پیچیده شدن بند ناف به دور گردن بچه می‌شود

۴- بهترین زمان بارداری در زنان از سن ۱۶ تا سن ۲۵ سالگی می‌باشد. (گرچه بعضی از سن ۱۸ سالگی می‌گویند). و ماکزیمم حامله شدن تا پایان ۳۰ سالگی است و از ان به بعد کم کم قدرت باروری با شیب کم ضعیف می‌شود ولی بعد از ۳۵ سالگی احتمال حامله شدن بسیار ضعیف می‌شود.