رفتن به بالا
    Cart Is Empty

    سبد خرید شما خالی است.


تکنیک های آرامش اعصاب

نویسنده : lderouaux1987 ۱۳۹۴/۱۰/۰۳ تعداد نظرات : ۰
تکنیک های آرامش اعصاب

سالمین نیوز: تکنیک های آرامش اعصاب شامل تعدادی از شیوه های مانند آرامش تدریجی، تصویرسازی ذهنی، بیو فیدبک، خود هیپنوتیزم و تمرینات تنفس عمیق .هدف در تمام این موارد مشابه است یعنی پاسخ طبیعی بدن ، تولید  آرامش بوسیله تنفس آهسته تر، کاهش فشار خون، و احساس افزایش رفاه می باشد. با مدیتیشن و روش هایی که شامل مدیتیشن با جنبش می شوند ، مانند یوگا و تای چی، همچنین می توانید آرامش را حمایت  کنید.

برنامه های مدیریت استرس معمولا شامل تکنیک های آرامش اعصاب می باشند. تکنیک های آرامش اعصاب نیز مورد مطالعه قرار گرفته تا نشان دهند آیا ممکن است آن ها  در مدیریت مشکلات مختلف بهداشتی دارای ارزش باشند؟

عامل اهمیت تکنیک های آرامش اعصاب

تکنیک های آرامش اعصاب، یک مهارت هستند، و مانند مهارت های دیگر، آنها نیز نیاز به تمرین دارند. افرادی که تکنیک های آرامش اعصاب استفاده می کنند اغلب به احتمال زیاد از آنها بهره مند می شوند. به طور منظم، تمرین مکرر بسیار مهم است، برای این که شما  بتوانید از تکنیک های آرامش اعصاب برای کمک به مدیریت یک مشکل مزمن سلامتی استفاده ببرید.  استفاده بلند مدت از تکنیک های آرامش اعصاب موثرتر از استفاده کوتاه مدت است.
تکنیک های آرامش اعصاب شامل موارد زیر می باشد:
آموزش اتوژن(خود به خودی)
در آموزش اتوژن، تمرکز بر روی احساس های فیزیکی از گرما، سنگینی و آرامش در قسمت های مختلف بدن آموزش داده می شود.
بیوفیدبک
تکنیک های بیوفیدبک عملکرد بدن را اندازه گیری می کنند و به شما اطلاعات می دهند در مورد اینکه چطور میتوانید یاد بگیرید آنها را کنترل کنید. بیوفیدبک با استفاده از دستگاه های الکترونیکی به شما یاد می دهد تغییراتی در بدنتان به وجود بیاورید که باعث آرامش شما می شود، مانند کاهش تنش عضلانی.
تنفس عمیق یا تمرینات تنفس
این تکنیک شامل تمرکز بر نفس گرفتن آهسته و عمیق می باشد.
تصویر سازی ذهنی
در این تکنیک به افراد آموزش داده می شود که به جای احساسات منفی و یا استرس زا بر روی تصاویر لذت بخش تمرکز کنند. تصاویر هدایت شونده ممکن است خود به خود هدایت شوند یا اینکه توسط یک پزشک و یا یک ضبط صوت رهبری بشوند.
آرامش تدریجی

این تکنیک -که همچنین آرامش جاکوبسن و یا آرام سازی تدریجی  عضلانی نیز نامیده می شود- سفت شدن و آرام شدن  گروهی از عضلات مختلف را در بر میگیرد.

آرامش تدریجی اغلب با تصاویر هدایت شونده و تمرینات تنفسی ترکیب می شود
خود هیپنوتیزمی
در برنامه های خود هیپنوتیزم، به افراد آموزش داده می شود نسبت به یک عبارت یا یک نشانه غیر کلامی(به نام پیشنهاد) آرامش خود را حفظ کنند
 nih.govمنبع