جلوگیری از عفونت چشمی

عفونت چشمی

سالمین نیوز: چشم عضوی از بدن است که اگر روزی دچار اختلال شود، بخش عمده ای از زندگی ما را با مشکل مواجه می کند. یکی از شایع ترین اختلالاتی که ممکن است در چشم پدید آید، عفونت چشم است.

حدود ۸۰ تا ۹۰ درصد از عفونت‌های چشمی مربوط به باکتری‌های موجود در لنزهای چشمی مانند استافیلوکوکوس اورئوس است.
به گزارش پایگاه خبری سلامانه به نقل از هاروارد هلث، عفونت‌های قارچی مانند آپرژیلوس نیز به طور بالقوه تهدید کننده هستند. بهداشت فقیر لنزهای چشمی می‌تواند منجر به عفونت‌های قارچی شدید شود.

اما خبر خوب این است که با تمرین عادات خوب می‌توان از ابتلا به این عفونت‌ها جلوگیری کرد.

رعایت بهداشت هنگام ابتلا به عفونت چشمی بسیار مهم است، چون این عفونت‌ها واگیر داشته و به راحتی از فرد مبتلا قابل سرایت به افراد سالم می‌باشند؛ از جمله راه‌های سرایت، دست دادن و روبوسی با افراد مبتلا و استفاده از حوله مشترک است.

شستشوی چشم با شامپوی بچه در پیشگیری از بروز عفونت های چشمی موثر است، زیرا بسیاری از عفونت های چشمی از زیر مژه ها شروع می شود.

افراد بایستی به هنگام استفاده از استخرهای عمومی از عینک های چشمی مخصوص شنا استفاده کنند، چرا که ممکن است دچار عفونت های ویروسی شوند.

استخرها یا دریاچه‌ها و یا حتی وان داغ حمام می‌تواند آلوده به باکتری‌ها و میکروب‌هایی باشد که عفونت چشمی خطرناکی مانند آکانتوم را به همراه دارند. این عفونت می‌تواند فرد را دچار اختلال بینایی یا حتی کوری کند.

یکی از بزرگترین مشکلات زمانی پیش می‌آید که فرد با لنز می‌خوابد. در این حالت کمترین میزان اکسیژن به لنز می‌رسد و این روند می‌تواند عفونت، التهاب و خراش چشم را افزایش دهد.
ضدعفونی کردن لنزها به درستی از اولین گام‌های بهداشت لنز است. اضافه کردن محلول تازه به محل قرار گیری لنز باید روزانه صورت گیرد.

علائم عفونت چشمی شامل قرمزی، دردناک شدن چشم، آبریزش و ترشحات، حساسیت به نور، تاری دید، و یا احساس یک جسم خارجی در چشم است. در صورت بروز هر کدام از این علائم باید فوراً با پزشک تماس داشت. پزشک به شما توصیه می‌کند که به هیچ عنوان لنز تماسی را با آب تماس ندهید. آب ممکن است شامل پاتوژن ها یا آلاینده‌هایی باشد که در بالا ذکر شد و خطر ابتلا به عفونت چشمی را زیاد کند. از هر گونه دوش گرفتن، و شنا هنگامی که لنز در چشم است باید پرهیز شود.

 

 

(۰)(۰)

مطالب مشابه:

علائم سلامتی

هشدارها و علائم خطر بدن انسان را بشناسید

سالمین نیوز: بدن انسان روش‌های جالب و جذابی را برای...

image_13950305371944.png

سیاست‌های دولت برای افزایش جمعیت

سالمین:برخی می‌گویند فاجعه در راه است. استناد آنها به نمودار...

آیا جراحی پلاستیک به مغز آسیب می‌رساند؟

سالمین:محققان دریافتند، جراحی پلاستیک گاهی منجر به آسیب مغزی می‌شود....

نظر شما در رابطه با این مطلب چیست ؟