خوردن غذا همراه با تلویزیون هرگز

تلویزیون

سالمین نیوز: امروزه تلویزیون جزء مهمی از لوازم خانگی ما شده است، طوری که در بیشتر شهرها و روستاها، نمی توان خانه ای را یافت که در آن تلویزیون وجود نداشته باشد.

تلویزیون خیلی چیزها را در زندگی ما تحت تاثیر قرار داده است. ما حتی جای وسایل و دکوراسیون خانه را هم بر اساس محل تلویزیون تعیین می کنیم. میز غذاخوری را جایی می گذاریم و سفره را طوری پهن می کنیم که همه بتوانند تلویزیون را تماشا کنند و کسی مجبور نباشد برای دیدن آن خود را اذیت کند یا لحظه ای از آن را از دست بدهد.

اما از این همه تاثیری که تلویزیون روی زندگی ما میگذارد، کدامش درست و کدامش نادرست است؟

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا زندگی، شاید تا به حال دقت نکرده باشید ولی زمانی که غذای خود را در حین تماشای تلویزیون یا گشتن در فیسبوک می خورید در مصرف هر آنچه پیش رو دارید زیاده روی می کنید. از طرف دیگر، اگر شما پدر و مادر باشید با این کار نه تنها زمینه افزایش وزن خودتان را می چینید بلکه موجب چاقی فرزندتان هم می شوید. در واقع، زمانی که شما سرگرم فیلم و شبکه اجتماعی هستید به ظرف و میزان غذای فرزندتان توجه نمی کنید.

به عقیده دانشمندان، حواس پرتی در هنگام غذا خوردن به اندازه رانندگی با چشمان بسته در اتوبان خطرناک است.بنا بر تحقیقات انجام شده، بی حواسی در زمان خوردن غذا و تنقلات بیشتر از آنکه فرزندان را تحت تأثیر قرار دهد بر والدین اثر مخرب دارد. این والدین هستند که می توانند یک ظرف پر چیپس، یک بسته بیسکوییت و شامی مفصل را بدون در نظر گرفتن حجم آنها مصرف کنند. با این حال، بی حواسی پدر و مادرها نه تنها بر وزن و سلامتی فرزندشان اثر گذار است بلکه عادت بد غذا خوردن را هم به آنها یاد می دهد.

همه این ها در شرایطی است که در جامعه امروز، حواس پرتی و منقطع غذا خوردن به جزئی طبیعی از زندگی خانواده ها بدل شده است؛ خانواده هایی که بدون در نظر گرفتن عواقب این عادتشان تماشای تلویزیون و چک کردن فیسبوک را به وعده غذایی خانوادگی ترجیح می دهند.بنابراین، اگر به فکر سلامتی و تناسب اندام خودتان نیستید به خاطر آینده فرزندتان هم که شده موقع غذا تلویزیون را خاموش کنید و دستگاه های دیجیتال خود را کنار بگذارید.

منبع دیلی میل

(۰)(۰)

مطالب مشابه:

image_13950312259403.jpg

رسوب خشونت در ذهن کودک

سالمین: چندی پیش خبری درباره جنایتی فجیع در مشهد منتشر...

لبو

لبو، از برگ تا ریشه

سالمین نیوز: مفیدترین و بهترین بخش چغندر، برگ آن است...

image_13950322456774.jpg

هوای تهران ناسالم شد

سالمین:هوای تهران در نخستین روز از هفته برای گروه های...

نظر شما در رابطه با این مطلب چیست ؟