دارو امسال گران می‌شود؟

image_13950219577340.jpg

سالمین:رییس سازمان غذا و دارو درباره چگونگی قیمت دارو در سال ۹۵، از پیش‌بینی ۲۰۰۰ میلیارد تومان جهت پیشبرد حمایت‌های دارویی برای گروه‌های زیادی از بیماران خبر داد و همچنین بر ادامه سیاست‌های وزارت بهداشت در زمینه کنترل قیمت دارو و کاهش هزینه‌های مردم در این حوزه تاکید کرد.

به گزارش سالمین به نقل از ایسنا،دکتر رسول دیناروند درباره وضعیت دارو در سال جاری و بودجه سازمان غذا و دارو در این زمینه گفت: میزان اعتباری که در سال ۹۵ جهت حمایت از داروهای بیماران خاص و صعب‌العلاج پیش‌بینی شده، به اندازه سال گذشته است.

وی با اشاره به بودجه سال ۹۵، افزود: طبق بودجه امسال سازمان غذا و دارو دارای دو ردیف بودجه‌ای‌ است که این دو ردیف جمعا حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومان بوده و برای حمایت از داروهای بیماران خاص، صعب‌العلاج و گروه زیادی از بیماران در نظر گرفته شده است. یعنی در سال آینده نیز مبلغی که در سال ۹۴ اختصاص داده شده بود، برای ما در نظر گرفته شده است.

دیناروند درباره چگونگی قیمت دارو در سال جاری نیز گفت: در وزارت بهداشت کماکان سیاست‌های سال گذشته را در زمینه قیمت دارو ادامه می‌دهیم. بر این اساس امسال نیز بحث کنترل قیمت دارو وجود دارد. این سیاست در مورد واردات سخت‌گیرانه بوده و به سمت کاهش قیمت می‌رود. در حالیکه درباره داروهای تولید داخل، سیاست کنترل قیمت را به گونه‌ای که تولید آسیب نبیند، پیش می‌بریم.

رییس سازمان غذا و دارو مجددا تاکید کرد: بنابراین سیاست‌های سال گذشته وزارت بهداشت در زمینه دارو همچنان ادامه دارد و مباحثی مانند کنترل قیمت دارو و کاهش هزینه‌های دارویی بیماران را پیش می‌بریم. از طرفی ممکن است، قیمت داروهای زیان‌ده نیز مانند سال گذشته اصلاح شود.

(۰)(۰)

مطالب مشابه:

image_13950304282046.jpg

راههای رفع فرورفتگی‌های پوست در اثر بروز جوش

سالمین:یک متخصص طب سنتی راه‌های رفع فرورفتگی‌های پوست در اثر...

سرطان پستان مردان

سرطان پستان در مردان

تعریف سرطان سینه در مردان بیماری خیلی نادری است. این...

image_13950308846312.jpg

مصرف نان‌های فاقد سبوس سلول‌های کبدی را از بین می‌برد

سالمین: یک متخصص علوم زیستی و طب گیاهی گفت: مصرف...

نظر شما در رابطه با این مطلب چیست ؟