رفتن به بالا
    Cart Is Empty

    سبد خرید شما خالی است.


درمان دررفتگی لگن کودکان را تسریع کنید

نویسنده : lderouaux1987 ۱۳۹۴/۰۹/۱۱ تعداد نظرات : ۰
درمان دررفتگی لگن کودکان را تسریع کنید

سالمین نیوز: یکی از مشکلاتی که به طور مادرزادی ممکن است نوزادان را گرفتار کند، در رفتگی مفصل لگن (محل مفصل شدن استخوان ران با حفره ی استخوان لگن) است.
اگر نوزاد شما دچار این مشکل باشد، مهم است که این عارضه را در همان ابتدای زندگی تشخیص داد و درمان کرد. این عارضه ممکن است در ابتدا مشکل مشهودی ایجاد نکند، بنابراین دکتر با معاینه، مفصل لگن را در هر بار ویزیت مورد بررسی قرار می‌ دهد تا زمانی که نوزاد به راه بیفتد.

دکتر برای معاینه ی مفصل لگن نوزاد، به آرامی استخوان‌ های ران را فشار می ‌دهد و می‌ کشد تا ببیند آیا این استخوان در حفره لگن لق می زنند یا نه. هنگامی که سن نوزاد بالاتر رفت، دکتر دو ران او را به طرفین باز می‌ کند تا ببیند آیا این استخوان ‌ها به راحتی باز می ‌شوند یا نه.

در درمان کودکانی که با بیماری در رفتگی لگن به دنیا می آیند، زمان بسیاراهمیت دارد زیرا در روزهای ابتدایی تولد با روش های ساده تری مانند گچ گرفتن قابل درمان است.  دکتر محسن کرمی فوق تخصص ارتوپدی اطفال در گفت و گو با ایرنا افزود: آمارها نشان می دهد، دررفتگی لگن در کودکان با توجه به شیوه در رفتگی لگن و شدت آن بین یک تا سه در هزار است یعنی از هر هزار تولد زنده، یک تا سه کودک ممکن است دررفتگی لگن داشته باشند. وی تاکید کرد: اگر در روزهای اول تولد روند درمان آغاز شود، قطعا درمان با روش های ساده تری انجام می شود و موفقیت بیشتری به دست خواهد آمد اما اگر دیر اقدام شود عوارض بیماری به حدی خواهد بود که درمان جواب نمی دهد. کودکانی که در بدو تولد دررفتگی لگن آنها تشخیص داده نمی شود اگر دو تا سه سال از عمرشان بگذرد، عوارض بیماری به حدی شدت می یابد که تا آخر عمر با فرد خواهد بود. وی توصیه کرد که نوزادان دختر، نوزادانی که به علت به دنیا آمدن با پا یا باسن با سزارین متولد می شوند و کسانی که سابقه فامیلی در رفتگی لگن دارند حتما تحت نظر پزشک باشند حتی اگر معاینه ها ی اولیه توسط پزشک اطفال طبیعی  باشد.