درمان های گیاهی برای تپش قلب

تپش قلب

سالمین نیوز:با این گیاهان می توانید تپش قلب را کنترل کنید.

بهار نارنج :
این گل تپش نامنظم قلب و اضطراب را از بین می‌برد. برای رفع کم‌خونی یا بی خوابی مفید است، قبل از خواب عرق یا دم‌کرده آن را بنوشید.آب بهارنارنج اثر آرام بخش و ضد تشنج دارد. بهار نارنج برای رفع کم‌خونی یا بی‌خوابی مفید است، قبل از خواب عرق یا دم‌کرده آن را بنوشید.این گل آرامش‌بخش است و سردردهای عصبی و میگرنی را کاهش می‌دهد.

بادرنجبویه :
این گیاه همانند یک داروی مسکن بر روی دستگاه عصبی مرکزی عمل می‌کند و به همین دلیل آرام‌بخش است.این گیاه به اشکال مختلفی از قبیل اسانس، عصاره روغنی، روغن، پماد، کمپرس و دم‌کرده استفاده می‌شود. بادرنجبویه دارای طبیعت گرم و خشک است.

گل گاو زبان :
گل گاو زبان شادی‌آور، رقیق‌کننده خون، مقوی قلب، رفع کننده اضطراب و دلهره، از بین برنده افسردگی و کاهنده فشارخون و تپش قلب است. مصارف دارویی این گیاه به صورت محلی بدین صورت است که گل‌های آبی گل گاو زبان را خشک کرده و دم‌کرده آن را مورد استفاده قرار می‌دهند. این گیاه در سرماخوردگی به عنوان معرق و کاهش دهنده فشارخون مورد استفاده قرار می‌گیرد.همچنین خاصیت آرام‌بخشی دارد.

بـه‌لیمو :
به‌لیمو به عنوان آرام‌بخش، ضد تشنج، ادرارآور، رفع کننده سرگیجه و تپش قلب مورد استفاده بوده و در حال حاضر نیز از آن استفاده می‌شود.۱ قاشق غذاخوری به‌لیمو را در یک قوری حاوی ۲ لیوان آب جوش به همراه مقداری نبات دم‌کرده و میل کنید.

اسطوخودوس :
اسطوخودوس از نظر طب قدیم ایران تپش قلب را بر طرف می‌کند.حدود ۵ گرم سرشاخه گل‌دار و یا گل این گیاه را در یک لیتر آب جوش ریخته و به مدت ۱۰ دقیقه دم کنید. مقدار مصرف این دم‌کرده ۴-۳ فنجان در روز است.

کندر :
کندر برای درمان بسیاری از بیماری‌ها مورد استفاده بوده و امروزه نیز به ۳ صورت خوراکی، موضعی و بخور مصرف می‌شود.درمانگران طب سنتی ایران معتقدند کندر موجب بهبود تپش قلب می‌شود.

(۰)(۰)

مطالب مشابه:

image_13950310212067.jpg

عکس/یک پزشک نام شجریان را بر فراز اورست حک کرد

سالمین:دکتر «محمد محمدی» معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، نام...

image_13950322867139.jpg

راز خوشخبتی زوج‌های عاشق

سالمین: بر اساس یک تحقیق جدید مشخص شده زوج‌هایی که...

image_13950304481853.jpg

ماست و خیار،میان وعده ای مناسب برای روزهای گرم

سالمین:متخصص تغذیه با اشاره به اینکه در فصل گرما طی...

نظر شما در رابطه با این مطلب چیست ؟