رابطه سردرد میگرنی و آسم

سردرد

سالمین نیوز: طبق آخرین یافته  محققان این نتیجه حاصل شده است که ابتلا به بیماری آسم در گذشته یکی از پیش فاکتورهای قوی بروز حملات حاد میگرنی در افراد بوده است.

وینسنت مارتین، محقق دانشگاه سینسیناتی آمریکا، در این باره می گوید: «اگر شما مبتلا به آسم بوده و همزمان سردردهای میگرنی دوره ایی را هم تجربه کرده اید، این احتمال بسیار زیاد است که سردرد شما تبدیل به میگرن حاد شود.»

در این مطالعه، ۴۵۰۰ فرد که به طور دوره ایی یا کمتر ۱۵ مرتبه سردرد در هرماه را در سال ۲۰۰۸ تجربه کرده بودند، مورد مطالعه واقع شدند.

ریچارد لیپتون، مدیر مرکز سردرد مونتیفیور، در این باره می گوید: «میگرن و آسم اختلال هایی بوده که شامل التهاب و فعالیت ماهیچه صاف عروق خونی یا مسیر جریان هوا هستند. از اینرو التهاب مرتبط با آسم ممکن است منجر به روند پیشرفت میگرن شود.»

به گفته مارتین، این احتمال هم می تواند وجود داشته باشد که بیماران مبتلا به آسم، دارای اعصاب پاراسمپاتیک بیش از حد فعال هستند که آنها را مستعد حملات میگرنی و آسم می کند. این احتمال هم وجود دارد که آسم مستقیماً باعث بروز میگرن حاد نشود، بلکه عوامل محیطی یا فاکتور ژنتیک به طور مشترک علت بروز همزمان آسم و حمله میگرنی باشد.

منبع: مهر
(۰)(۰)

مطالب مشابه:

ترس مفرط

ترس مفرط از حضور در مکان شلوغ

بیماری ترس مفرط از حضور در مکان شلوغ تعریف آگورافوبیا...

image_13950222577823.jpg

۱۰ نوشیدنی که باید دست از خوردن‌شان بکشید

سالمین: همه‌ی ما این تجربه را داشته‌ایم. مدام حواس‌مان است...

image_13950221519233.jpg

برخورد منفعلانه تامین اجتماعی وزارت بهداشت را جسور کرده/ شکست طرح تحول سلامت محرز است

سالمین: یک مقام صنفی کارگری می‌گوید: ممکن است عملکرد سازمان...

نظر شما در رابطه با این مطلب چیست ؟