رفتن به بالا
    Cart Is Empty

    سبد خرید شما خالی است.


رانش زمین در چین/۴۱ نفر ناپدید شدند

نویسنده : letstartwppl ۱۳۹۵/۰۲/۲۰ تعداد نظرات : ۰
رانش زمین در چین/۴۱ نفر ناپدید شدند

سالمین: در پی بارش باران سنگین و رانش زمین در استان فوجیان در جنوب شرق چین تاکنون ۴۱ نفر ناپدید شده اند.

به گزارش سالمین به نقل از ایرنا، پیشتر مسئولان ستاد حوادث غیرمترقبه استان های جنوبی چین به مردم هشدار داده بودند که در سال جاری میلادی به دلیل بارش فراوان باران بلایای طبیعی بیشتری رخ خواهد داد.
رانش زمین در یک ایستگاه برق در منطقه «تیان نینگ» استان فوجیان زمانی به وقوع پیوست که دهها کارگر در این محل مشغول به کار بودند.
گزارش تلویزیون مرکزی چین حاکی است که بارش باران و رانش زمین موجب شده تا ۱۰۰ هزار متر مربع خاک و گل و لای روی این کارخانه بریزد.
گزارش ها حاکی است که نزدیک به ۱۵ نفر دیگر که از زیر خروارها خاک نجات پیدا کرده اند به دلیل مصدومیت روانه بیمارستانها شده اند.
بخش هایی از نیروگاه برق در زمانی که رانش زمین رخ داد، در حال احداث بود و قرار بود نیروگاه در سال ۲۰۱۷ میلادی فعالیت خود را آغاز کند.
بیش از ۶۰۰ مامور از روز گذشته که حادثه در این استان رخ داد به همراه سگ های تعلیم دیده در حال جستجو برای یافتن کارگران مدفون شده هستند.
«شی جین پینگ» و «لی کچیانگ» رئیس جمهور و نخست وزیر چین نیز با صدور فرمانی خواستار رسیدگی جدی به موضوع و امدادرسانی به موقع به مصدومان و مصیبت دیدگان شده اند.
دولت چین اعلام کرده است که سطح آب سد «تری گورجس» بر روی رودخانه «یانگ تسه» در جنوب شرق این کشور نیز به سرعت در حال افزایش است و هم اکنون به بالاترین سطح از سال ۱۹۹۲ میلادی رسیده است.
گزارش ها حاکیست که به همین دلیل، مسئولان اعلام وضعیت هشدار سیل را در منطقه صادر کرده اند.
وقوع توفان های سیل آسیا و مرگبار در جنوب چین به واسطه نزدیکی به سواحل آب های آزاد در فصل بهار و تابستان، مسئله ای است که همه ساله برای مدتی زندگی اهالی این مناطق را مختل کرده و با بحران جدی مواجه می کند.
در تیرماه سال گذشته نیز در جنوب چین و به ویژه جزیره «های نن» بر اثر وقوع توفان موسوم به «جینگ یو» (نهنگ)، دست کم دو تن کشته و بیش از ۹۰ هزار شهروند ساکن در این منطقه آواره شدند.
به گفته مراجع رسمی چین، در نتیجه این توفان سهمگین که با بارش شدید باران و بادهایی با سرعت بیش از ۱۰۰ کیلومتر در ساعت همراه بود، علاوه بر خسارات وارده به تاسیسات شهری، بخش قابل توجهی از زمین های زراعی و محصولات کشاورزی نیز نابود شدند.
در سال ۹۲ نیز بر اثر بارش باران های شدید و وقوع توفان «سولیک» در استان «سیچوان» این کشور که منجر به رانش زمین نیز شد، حدود ۳۰۰ نفر کشته و مفقود شدند و ۵۲۰ هزار خانه تخریب شد.
توفان «یوساگی» نیز در همین سال در جنوب چین حداقل ۲۵ کشته برجای گذاشت و باعث بروز اختلال شدید در سیستم حمل و نقل و سرگردان شدن دهها هزار مسافر شد.
این توفان که سرعت آن ۱۶۵ کیلومتر در ساعت و همراه با بارش سنگین باران بود، باعث شد فعالیت بسیاری از مراکز تجاری و مدارس در جنوب کشور مختل شود.