رفتن به بالا
    Cart Is Empty

    سبد خرید شما خالی است.


رژیم غذایی مناسب برای کودکان و جلوگیری از چاقی

نویسنده : lderouaux1987 ۱۳۹۴/۰۸/۲۸ تعداد نظرات : ۰
رژیم غذایی مناسب برای کودکان و جلوگیری از چاقی

سالمین نیوز: دستورالعمل های رژیمی جدید خطرات بهداشتی ناشی از شیوه تغذیه ای که اغلب کودکان دارند را نشان می‌دهد. در اینجا نشان می‌دهیم که چطور می‌توانید با چاقی مفرط در کودکان مبارزه کنید.

سیب زمینی سرخ کرده و چیپس تنها سبزیجات موجود در لیست ۲۵ منبع کالری هستند. آب میوه نیز مانند رهبر گروه میوه جات می‌باشد.

افزایش این مواد غذایی به لیست تغذیه ی کودکان، نقش بزرگی در چاقی های مفرط در دوران کودکی دارد، که بر روی خیلی از مسائل، فراتر از افزایش سایز دور کمر کودکان تأثیر می‌گذارد. بسیاری از بیماری های مزمن مانند آسم، آلرژی، دیابت و اختلال بیش فعالی کمبود توجه در میان کودکان رو به افزایش می‌باشد و تمام این شرایط با مواد غذایی که کودکان مصرف می‌کنند در ارتباط است.

کاهش مصرف نمک

کودکان بالای ۲ سال غالبا بیش از حد سدیم مصرف می‌کنند که می‌تواند منجر به فشار خون بالا در آنها شود. نان سفید بزرگترین منبع تأمین نمک کودکان می‌باشد، به این دلیل که در تهیه نان سفید به میزان زیادی از آن مصرف می‌کنند. مقادیر زیادی از سدیم در بسیاری از غذاهای فرآوری شده، غذاهای یخ زده و غذاهای رستورانی مخفی و پنهان است.

هنگام خرید، نان غلاتی که نمک کمتری دارد را انتخاب کنید. بیشتر در خانه غذا بخورید، و همیشه غذاهای تازه را به جای غذاهای یخ زده و فرآوری شده انتخاب کنید.

کاهش مصرف شکر

قند طبیعی در بسیاری از مواد غذایی مانند میوه‌ها و شیر وجود دارد، به این دلیل که این مواد غذایی علاوه بر قند ارزش های غذایی دیگری نیز دارند که سیگنال هایی را برای استفاده درست قند به بدن می فرستند. اما زمانی که به مواد غذایی که هیچ ارزش غذایی دیگری ندارند، مانند دسر، اضافه می‌شود این فرایند طبیعی از بین می‌رود.

درست کردن شیرینی در خانه می تواند یک کنترل بر مصرف شکر باشد. در کنار آن با جهت دهی به مصرف مواد قندی مورد نیاز بدن از مصرف زیاده از حد آن جلوگیری می شود.

مصرف زیاد چربی را کنار بگذارید

چربی های جامد و قند های اشباع شده تا ۳۵ درصد کالری بیشتری را وارد بدن کودک می‌کنند که هیچ ارزش غذایی نیز ندارند. این چربی های ناسالم که در دمای اتاق جامد هستند، بیشتر در کره، مارگارین و گوشت قرمز یافت می‌شوند. این به این معنی است که بسیاری از مواد غذایی که در لیست کودکان قرار دارد، مانند پیتزا، هات داگ، سیب زمینی سرخ شده و دسر شامل این چربی ها می باشد. البته لازم به ذکر است که حذف گوشت قرمز از وعده غذایی کودک نیز صحیح نمی باشد و باید در مصرف آن از همراه کردن چربی های چسبیده به آن پرهیز کرد.

در صورت امکان، از مصرف این غذاها اجتناب کنید و هنگام پخت و پز از روغن های مایع به جای چربی های جامد استفاده کنید.