شرایط بیمه شدن برای ایرانیان خارج از کشور

image_13950219681198.jpg

سالمین:مدیر کل تامین اجتماعی اتباع گفت: حداکثر سن پذیرش درخواست برای ایرانیان خارج از کشور در زمان ثبت تقاضای بیمه تامین اجتماعی، ۵٠سال تمام و حداقل ١٨ سال است.

به گزارش سالمین به نقل از روابط عمومی تامین اجتماعی، حسین جودکی با اعلام این مطلب افزود: تمامی ایرانیان خارج از کشور اعم از شاغل یا غیر شاغل که فاقد نظام بیمه ای نزد سازمان های بیمه گر اجتماعی باشند، می توانند متقاضی بیمه تامین اجتماعی شوند.
وی اظهار داشت: چنانچه سن متقاضی در زمان ثبت تقاضا بیش از ۵٠سال باشد، پذیرش درخواست وی منوط به دارا بودن سابقه پرداخت حق بیمه قبلی معادل مدت مازاد سنی مقرر خواهد بود.
جودکی افزود: پذیرش درخواست آن عده از متقاضیانی که قبل از تاریخ ارائه تقاضا حداقل دارای ١٠سال سابقه پرداخت حق بیمه هستند از اعمال شرایط سنی مذکور معاف خواهند بود.
مدیر کل تامین اجتماعی اتباع با اشاره به نحوه ارائه تقاضای بیمه ایرانیان خارج از کشور گفت: متقاضیان در کشورهای قطر و کویت به وابسته کار در این کشورها مراجعه و در خواست خود را ارائه کنند و در خصوص سایر کشورها نیز بزودی اطلاع رسانی می شود.
وی گفت: در مقابل، سازمان تامین اجتماعی موظف است حداکثر ظرف مدت ٢ماه از تاریخ ثبت تقاضا، استحقاق یا عدم استحقاق متقاضی را بررسی و نتیجه را اعلام کند و متقاضی نیز ظرف مدت یکماه نسبت به امضا قرارداد و پرداخت حق بیمه مربوطه اقدام کند.
جودکی تصریح کرد: ایرانیان خارج از کشور با پرداخت حق بیمه می توانند از مستمری های بازنشستگی، ازکارافتادگی و بازماندگان برخوردار شوند.

(۰)(۰)

مطالب مشابه:

image_13950226500015.gif

فرزندان سلامت و شاد با محیط های خانوادگی حمایتی

سالمین:دبیر کل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز...

image_13950225714876.jpg

هشدار! کلاهبرداری با عناوین نهاد ریاست جمهوری

سالمین:روابط عمومی نهاد ریاست جمهوری در این اطلاعیه بار دیگر...

image_13950229313734.jpg

بازگشت به زندگی از دره مرگ

سالمین:مهندس جوان که هنگام نقشه‌برداری در ارتفاعات کوهستانی منطقه کجور...

نظر شما در رابطه با این مطلب چیست ؟