شرایط بیمه شدن برای ایرانیان خارج از کشور

سالمین:مدیر کل تامین اجتماعی اتباع گفت: حداکثر سن پذیرش درخواست برای ایرانیان خارج از کشور در زمان ثبت تقاضای بیمه تامین اجتماعی، ۵٠سال تمام و حداقل ١٨ سال است.

به گزارش سالمین به نقل از روابط عمومی تامین اجتماعی، حسین جودکی با اعلام این مطلب افزود: تمامی ایرانیان خارج از کشور اعم از شاغل یا غیر شاغل که فاقد نظام بیمه ای نزد سازمان های بیمه گر اجتماعی باشند، می توانند متقاضی بیمه تامین اجتماعی شوند.
وی اظهار داشت: چنانچه سن متقاضی در زمان ثبت تقاضا بیش از ۵٠سال باشد، پذیرش درخواست وی منوط به دارا بودن سابقه پرداخت حق بیمه قبلی معادل مدت مازاد سنی مقرر خواهد بود.
جودکی افزود: پذیرش درخواست آن عده از متقاضیانی که قبل از تاریخ ارائه تقاضا حداقل دارای ١٠سال سابقه پرداخت حق بیمه هستند از اعمال شرایط سنی مذکور معاف خواهند بود.
مدیر کل تامین اجتماعی اتباع با اشاره به نحوه ارائه تقاضای بیمه ایرانیان خارج از کشور گفت: متقاضیان در کشورهای قطر و کویت به وابسته کار در این کشورها مراجعه و در خواست خود را ارائه کنند و در خصوص سایر کشورها نیز بزودی اطلاع رسانی می شود.
وی گفت: در مقابل، سازمان تامین اجتماعی موظف است حداکثر ظرف مدت ٢ماه از تاریخ ثبت تقاضا، استحقاق یا عدم استحقاق متقاضی را بررسی و نتیجه را اعلام کند و متقاضی نیز ظرف مدت یکماه نسبت به امضا قرارداد و پرداخت حق بیمه مربوطه اقدام کند.
جودکی تصریح کرد: ایرانیان خارج از کشور با پرداخت حق بیمه می توانند از مستمری های بازنشستگی، ازکارافتادگی و بازماندگان برخوردار شوند.

(۰)(۰)

مطالب مشابه:

چگونه تاول های پا را درمان کنیم؟‎

سالمین: دردناک، سوزناک، آزار دهنده و طاقت فرسا؛ صحبت از...

دیر به دنیا آمده‌ها درس‌خوان‌ترند

سالمین: دانشمندان دانشگاه شمال غربی اهل «اوانستون» آمریکا، معتقدند کودکانی...

نقش جدی راه‌آهن تهران در انتشار ذرات آلاینده

سالمین:مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت:سالانه ۲۵۰۰ تن انواع...

نظر شما در رابطه با این مطلب چیست ؟