طب سنتی و کاهش درد قاعدگی

درد قاعدگی

سالمین نیوز: درد قاعدگی عبارت است از بروز درد شدید دل پیچه مانندبه هنگام عادت ماهانه. درد قاعدگی ممکن است یکی دوسال بعد از بلوغ آغاز و بطور مرتب رخ دهد ( درد قاعدگی اولیه )، یا اینکه سالها بعد از وقوع اولین قاعدگی شروع شده باشد ( درد قاعدگی ثانویه ).
شدت علایم بیماری از یک فرد به فرد دیگر بسیار متغیر است و حتی در یک خانم نیز ممکن است از یک قاعدگی به قاعدگی دیگر متفاوت باشد. معمولا با بالارفتن سن و به دنیا آوردن بچه علایم بیماری کمتر می شود. درد قاعدگی در ۱ تا ۲ درصد از زنان به حدی شدید است که مخل فعالیت های روزانه آنها می شود.

یک کارشناس طب سنتی راه‌های کاهش دردهای دوران قاعدگی از منظر طب سنتی عنوان کرد.

به نقل از تسنیم ، سید جواد علوی درباره راه‌های کاهش دردهای دوران قاعدگی اظهار داشت: از دیدگاه طب سنتی تدابیر خاصی وجود دارد که با رعایت آن بسیار به سلامت زنان کمک می‌کند.

به گفته وی برای کاهش دردهای قاعدگی از چند روز قبل از آغاز قاعدگی تا پایان دوران قاعدگی از مصرف آب سرد، حمام با آب سرد و نشستن در جای سرد باید خودداری کرد، همچنین در دوران قاعدگی از شست و شوی زیاد باید خودداری کرد.

این کارشناس طب سنتی ادامه داد: حتی از حمام رفتن و حتی شستن پاها باید خودداری کرد همه این عوامل موجب می‌شود که درد بیشتر شود چرا که محیط رحم را سرد کرده و موجب بروز دردهای قاعدگی می‌شود.

علوی افزود: مصرف دم نوش‌های گرم مانند دارچین و عسل، دم نوش گلپر، دم نوش پونه، دم نوش رازیانه از چند روز قبل از قاعدگی به کاهش دردهای دوران قاعدگی کمک می‌کند.

وی اضافه کرد: برای زنانی که قاعدگی‌شان عقب می‌افتد, مصرف این دم نوش‌ها بسیار کمک کننده است. عقب افتادن قاعدگی به دلیل سومزاج سرد رحم است.

این کارشناس طب سنتی بیان کرد: «به»، مقوی قلب، مغز، کبد و معده است. زنانی که قاعدگی خود را عقب می‌اندازند، بهتر است که «به» را در رژیم غذایی خود قرار دهند؛ مصرف «به» پیش از غذا باعث یبوست است ولی پس از غذا می‏‌تواند باعث برطرف شدن یبوست ‏شود.

علوی خاطرنشان کرد: کسانی که یبوست مزاج دارند بیشتر دچار دردهای قاعدگی می‌شوند, بسیاری از دردهای قاعدگی با برطرف شدن یبوست مزاج بهبود پیدا می‌کند.

(۰)(۰)

مطالب مشابه:

تت۸

بادکش سینه (ویژه خانم ها)

بادکش سینه (ویژه خانم ها) یک نوع بادکش است که...

image_13950228580864.jpg

زنگ خطر ۲ برابر شدن زنان معتاد

سالمین: معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه...

image_13950311766851.jpg

تعرفه‌های پزشکی یک بام و دو هوا

سالمین: اعلام افزایش ۱۰درصدی تعرفه‌های پزشکی در سومین ماه سال...

نظر شما در رابطه با این مطلب چیست ؟