عرق گل ختمی رفع کننده سوختگی پوست!

عرق گل ختمی

ترکیبات گل ختمی:

ختمی گیاه بومی مناطق شرق مدیترانه است .گیاهی است علفی و چند ساله که ارتفاع آن به حدود ۲ متر می رسد ساقه آن از کرکهای ریز که به رنگ خاکستری می باشد پوشیده شده است .برگهای ختمی دندانه دار ، پهن و مانند قلب می باشد . گلهای آن درشت به رنگ سفید مایل به قرمز یا ارغوانی است که بصورت دسته های سه تایی در اواخر تابستان ظاهر می شود . ختمی به علت داشتن گلهای زیبا به صورت گیاه زینتی در باغچه ها کاشته می شود . تمام قسمتهای این گیاه استفاده طبی دارد .

ختمی دارای لعاب و موسیلاژ زیادی است .این گیاه دارای مواد نشاسته ای ، چربی ، اسانس ،‌ آنتوسیانین ، آل تئین ، دی اکسی بنزوئیک اسید و سیانیدین می باشد .

خواص درمانی عرق گل ختمی:

عرق گل ختمی طبیعت معتدل دارد.
عرق گل ختمی دارای خواص زیر است:
درمان آسم، ضد ناراحتی های عصبی و عضلانی، رفع التهاب مثانه، رفع برونشیت و گرفتگی صدا، نرم کننده پوست.

پوست ملتهب‌تان را می‌توانید با این عرق آرام کنید. اگر هم دچار زخم و سوختگی شده‌اید، کمپرسی از این عرق می‌تواند احساس درد و سوزش را در پوست شما کمتر کند. اما این عرق تنها مرحم پوست‌های آسیب دیده نیست، بلکه می‌تواند به دستگاه گوارش هم کمک کند و  دل‌پیچه را هم تسکین دهد.

اگر هر روز چند ساعت را در آفتاب می‌گذرانید، می‌توانید مقداری عرق گل ختمی را روی پارچه‌ای تمیز بریزید و روی بسته آن تاریخ بزنید، آن را در فریزر نگهداری کنید و در مواقع لازم پارچه یخ زده را روی محل آفتاب سوختگی یا پوست ملتهب قرار دهید.

                                           خرید اینترنتی

سالمین نیوز

(۰)(۰)

مطالب مشابه:

میوه

رنگ کردن میوه ها به قیمت سلامتی

سالمین نیوز: حدود ۱۰ سال پیش بود که موضوع رنگ...

تت۶۵۶۵

آیا می دانید که جایگزین شیر خشک چه بوده است؟

آیا می دانید که جایگزین شیر خشک چه بوده است؟...

سکته

علت اصلی سکته قلبی و مغزی

سالمین نیوز: بسیاری از مردم در مورد بروز سکته مغزی...

نظر شما در رابطه با این مطلب چیست ؟