رفتن به بالا
    Cart Is Empty

    سبد خرید شما خالی است.


عرق گل ختمی رفع کننده سوختگی پوست!

نویسنده : crbuilder2008 ۱۳۹۴/۰۸/۱۲ تعداد نظرات : ۰
عرق گل ختمی رفع کننده سوختگی پوست!

ترکیبات گل ختمی:

ختمی گیاه بومی مناطق شرق مدیترانه است .گیاهی است علفی و چند ساله که ارتفاع آن به حدود ۲ متر می رسد ساقه آن از کرکهای ریز که به رنگ خاکستری می باشد پوشیده شده است .برگهای ختمی دندانه دار ، پهن و مانند قلب می باشد . گلهای آن درشت به رنگ سفید مایل به قرمز یا ارغوانی است که بصورت دسته های سه تایی در اواخر تابستان ظاهر می شود . ختمی به علت داشتن گلهای زیبا به صورت گیاه زینتی در باغچه ها کاشته می شود . تمام قسمتهای این گیاه استفاده طبی دارد .

ختمی دارای لعاب و موسیلاژ زیادی است .این گیاه دارای مواد نشاسته ای ، چربی ، اسانس ،‌ آنتوسیانین ، آل تئین ، دی اکسی بنزوئیک اسید و سیانیدین می باشد .

خواص درمانی عرق گل ختمی:

عرق گل ختمی طبیعت معتدل دارد.
عرق گل ختمی دارای خواص زیر است:
درمان آسم، ضد ناراحتی های عصبی و عضلانی، رفع التهاب مثانه، رفع برونشیت و گرفتگی صدا، نرم کننده پوست.

پوست ملتهب‌تان را می‌توانید با این عرق آرام کنید. اگر هم دچار زخم و سوختگی شده‌اید، کمپرسی از این عرق می‌تواند احساس درد و سوزش را در پوست شما کمتر کند. اما این عرق تنها مرحم پوست‌های آسیب دیده نیست، بلکه می‌تواند به دستگاه گوارش هم کمک کند و  دل‌پیچه را هم تسکین دهد.

اگر هر روز چند ساعت را در آفتاب می‌گذرانید، می‌توانید مقداری عرق گل ختمی را روی پارچه‌ای تمیز بریزید و روی بسته آن تاریخ بزنید، آن را در فریزر نگهداری کنید و در مواقع لازم پارچه یخ زده را روی محل آفتاب سوختگی یا پوست ملتهب قرار دهید.

                                           خرید اینترنتی

سالمین نیوز