عسل، تقویت کننده اعصاب!

عسل طبیعی

خواص درمانی عسل بهارنارنج:

بیشترین تاثیرش بر روی سیستم عصبی بدن است، چندین بررسی نشان داده است که کنترل ضعیف قند خون یا تحمل گلوکز، تاثیر چشمگیری بر حافظه کاری، حافظه بیان شفاهی، و سرعت پردازش مغز یا عملکردهای اجرایی دارد.

هرچه زودتر شخص به کنترل قند خون و حفظ آن بپردازد اثر بیماری قند بر عملکردهای شناختی بالای ۷۰ سال کمتر خواهد بود؛ همچنین حذف بیش تر قندهای مصرف شده از سنین پایین و جایگزین کردن آن ها با عسل راهی است برای جلوگیری از کاهش توان شناختی، حافظه و کاستن خطر دمانس عروقی یا بیماری آلزایمر.

این عسل بسیار رقیق ، کم رنگ و فوق العاده خوش عطر و طعم و دارای خواص زیر است:
مقوی قلب ، ضد بی خوابی ، تقویت کننده اعصاب ، آرام بخش

خواص درمانی عسل آویشن:

عسلی که از گل گیاه آویشن به دست می آید خواص درمانی گیاه آویشن را نیز در خود دارد. عسل آویشن قرمز رنگ است و معمولا رنگی تیره دارد.

افرادی که مصرف این عسل را در برنامه غذایی خود بگنجانند، می توانند از خواص درمانی و شفابخش این عسل برای درمان سرفه و گلودردهای ناشی از سرماخوردگی در فصل پاییز استفاده کنند.

علاوه بر این، مصرف عسل آویشن به زنانی که دوره قاعدگی دردناکی دارند توصیه می شود، زیرا با مصرف روزانه این عسل در روزهای قاعدگی می توان تا حد زیادی بر دردهای شکمی ناشی از قاعدگی غلبه کرد.

در کنار این موارد، عسل آویشن یکی از عسل هایی است که تاثیر مستقیم بر افزایش آرامش و ریلکسی اعصاب دارد و به اصطلاح درمانگران شیوه های طبیعی، مقوی مغز و اعصاب است.

 

سالمین نیوز

 

خرید اینترنتی

(۰)(۰)

مطالب مشابه:

مواد خوراکی

خوردن چه خوراکی هایی ممنوع است

سالمین نیوز: در پاسخ بسیاری از سوالات مندرج در بخش...

تت۶۶۵۶

کندر برای حافظه بسیار مناسب است.

کندر برای حافظه بسیار مناسب است.   چگونه می توان...

خواص گل سرخ

گل سرخ، آرام بخش و ضد افسردگی!

گل سرخ این گیاه معطر دارای قند، تانن، اسید گالیک،...

نظر شما در رابطه با این مطلب چیست ؟