رفتن به بالا
    Cart Is Empty

    سبد خرید شما خالی است.


علائم هشدار دهنده برای کم کردن وزن

نویسنده : lderouaux1987 ۱۳۹۴/۰۸/۲۷ تعداد نظرات : ۰
علائم هشدار دهنده برای کم کردن وزن

سالمین نیوز: ، بدون ورزش و خوردن غذای سالم ناگهان زمانی به خود می آییم که کار از کار گذشته و کیلو های اضافه در سراسر بدن خودنمایی می کنند.

نشانه هایی وجود دارد که اگر به آنها توجه کنید می توانید خیلی سریع متوجه اضافه شدن وزن شوید.

اضافه وزن را حس می کنید

لباس هایم تنگ شده اند.
خیلی وقت است که ورزش نکرده ام.
اخیرا خیلی غذاهای پرکالری خورده ام.
آخرین بار که غذای سالم خوردم کی بود؟
بیشتر مواقع خودمان می دانیم که به کاهش وزن نیاز داریم، فقط نمی خواهیم پیش خودمان اعتراف کنیم. خودتان جواب این سوال ها را دارید، اما گفتنش رو راستی می خواهد. نادیده گرفتن چیزی که می دانید تنها باعث استرس و فشار روانی می شود. همین که به جای نگرانی وارد عمل شوید، این بار روانی و فیزیکی کاسته می شود.

پزشک یا اعداد آزمایش ها نشان می دهد

برخی پزشکان مستقیم این را به شما می گویند و شنیدنش هم اصلا جالب نیست. اگر هم پزشکتان نگوید، اعداد تمام داستان را خواهند گفت. اگر فشار خون و کلسترول بالا دارید و یا در مرز ابتلا به دیابت هستید، دیگر وقتش رسیده که به اضافه وزن بیشتر توجه نشان دهید. چربی اضافه، به ویژه چربی شکمی، می تواند خطر بیماری های قلبی، دیابت نوع ۲، و بالا رفتن کلسترول و فشار خون را افزایش دهد. کاهش وزن می تواند این اعداد را به محدوده سلامت برگرداند.

خروپف همسرتان را ناراضی کرده

خروپف با صدای بلند می تواند نشانه ی آپنه خواب باشد، شرایطی که در آن هنگام خواب به مدت حدودا ۱۰ ثانیه نفس کشیدن قطع می شود. نتیجه این اختلال کاهش اکسیژن موجود در خون است. همچنین باعث خواب بی کیفیت نیز می شود چون فرد را از خواب بیدار می کند. اصلی ترین دلیل آپنه خواب اضافه وزن است. اگر در طول روز احساس خستگی می کنید و اطرافیان می گویند که وقت خواب با صدای بلند خروپف می کنید ممکن است دچار آپنه خواب شده باشید.  بهتر است وزن کم کنید، این کار باعث می شود تا حدود زیادی مشکل خوابتان حل شود.

وزن شما همواره در حال بالا رفتن است

هر سال چند کیلو به وزنتان اضافه می شود؟ اگر به وزن خود در این چند سال اخیر نگاه می کنید و می بینید که فقط بالا می رود باید جلوی این روند رو به افزایش را بگیرید. سالی یکی دو کیلو شاید به چشم نیاید اما به مرور روی هم جمع می شود و می بینید که خیلی سنگین شده اید.

مفصل هایتان درد می کند یا آسیب دیده

وزن اضافی روی مفاصل فشار می آورد و می تواند بافت دور آنها را کم کند در نتیجه مفاصل شروع به درد گرفتن می کنند و حرکت مشکل می شود.

بهانه تراشی می کنید

اگر دائما برای ورزش کردن و غذای سالم خوردن انواع بهانه ها را برای خود می تراشید، ممکن است به چیزی بیشتر از ترک بهانه نیاز داشته باشید. اگر خودتان را دوست دارید پس کاملا با خود صادق باشید. تنها به بدن خود گوش دهید، بدن هرگز دروغ نمی گوید.

کمترین تحرک بدنی باعث کم آوردن نفستان می شود

همینطور که وزن اضافه می کنید، ظرفیت تنفسی برای عملکرد عضلات نیز کاهش می یابد. از نفس افتادن و کم تحرکی با هم در ارتباط هستند، این یعنی قلب و ریه ها به آن اندازه که باید تمرین داده نشده اند.

لباس هایتان دیگر تنتان نمی شود یا تنگ شده

تا مدتی پیش شلوار جین مورد علاقه خود را به سادگی استفاده می کردید. اما حالا دیگر در آن احساس راحتی نمی کنید، شلوار تنگ شده و راحت بالا نمی رود یا اصلا تنتان نمی شود. این یکی از نشانه های بالا رفتن وزنتان است.

 BMI و دور کمراین را می گویند

اگر BMI رو به افزایش بود و دور کمر نیز بیش از ۸۹ سانت، یعنی وقت کاهش وزن رسیده. تحقیقات نشان داده اگر دور کمر از ۸۹ سانت بیشتر شود خطر دیابت، فشار خون و کلسترول بالا همگی با هم افزایش می یابد. BMIاز قد و وزن استفاده می کند تا چربی بدن را تخمین بزند و فرد را در یکی از دسته های کمبود وزن، اضافه وزن و یا وزن طبیعی قرار دهد. BMI کمتر از ۱۸٫۵ را کمبود وزن می نامند. اگر بین ۱۸٫۵ و ۲۴٫۹ باشید، طبیعی به حساب می آیید، BMI 30 و بالاتر نیز دارای اضافه وزن به حساب می آیند.

احساس خوبی ندارید

اگر به ضربه حساس شدید، بیشتر اوقات احساس خستگی می کنید و کم انرژی هستید، ممکن است علتش التهاب چربی های اضافه داخل بدن باشد. احساس درد می تواند مستقیما مربوط به اضافه وزن باشد. خستگی شدید می تواند به علت التهاب داخلی نیز باشد.