عوارض زیاد خوابیدن!

خواب

خواب:

سالمین نیوز: خواب یک نیاز فیزیولوژیک بدن است که باعث بازسازی تعادل جسمی، روحی و حفظ انرژی در شخص می‌شود. مرکز تنظیم خواب در ساقه مغز قرار دارد و ما به طور متوسط در شبانه‌روز به ۷ تا ۸ ساعت خواب نیازمندیم.

تحقیقات نشان می‌دهد خواب کمتر از ۳ ساعت و نیم و بیشتر از ۸ ساعت و نیم، احتمال مرگ و میر را تا ۱۵ ‌درصد افزایش می‌دهد. بنابراین کم‌خوابی و پرخوابی هر دو می‌توانند خطرساز باشند.

تاثیرات منفی خواب بیش از حد:

خواب زیاد بیماری نیست، بلکه نشانه بیماری می باشد. افرادی که بیش از حد می‌خوابند نسبت به سایر افراد، بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری‌هایی نظیر دیابت و چاقی قرار دارند.

افرادی که از نظر بدنی سالم به نظر می‌رسند و از منظر پزشکی چاق به شمار نمی‌آیند، نمی‌توانند زیاد بخوابند و حتی اگر خود نیز بخواهند نیز نمی‌توانند خواب بیش از حد داشته باشند.

الگوی خوابتان را تنظیم کنید و اجازه ندهید در آن اختلال و بی نظمی به وجود بیاید چاقی و اضافه وزن یکی از پیامدهای مضر اختلال در خواب است پیشنهاد ما این است در تعطیلات آخر هفته بیش از حد نخوابید.

تغییر در الگوهای خواب در طول هفته می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی و دیابت و سکته مغزی را افزایش دهد.

بر این اساس مطالعه ای ۴۴۷ نفر را مورد بررسی قرار داده است. ۸۵ درصد از این افراد شبهای قبل از روز تعطیل دیر به خواب می رفتند و صبح هنگام نیز دیر از خواب بیدار می شدند. یافته های این مطالعه بر اساس معیارهای شاخص توده بدنی و اندازه دور کمر نشان داد بی نظمی در خواب با خطر ابتلا به سندرم متابولیک و استعداد ابتلا به دیابت، بیماری های قلبی عروقی و سکته مغزی در ارتباط است.

محققان تنها ۲ ساعت تغییر در الگوی خواب روزانه را در تعطیلات آخر هفته برای پیدایش انواع مشکلات سلامتی کافی می دانند. این عده از کارشناسان توصیه می کنند افراد در تعطیلات آخر هفته نیز مانند روزهای عادی از خواب بیدار شوند و تنها در طول روز با چرت زدن های کوتاه خستگی خود را برطرف کنند.

مطالب مشابه:

اسطوخودوس

فواید دمنوش اسطوخودوس

فواید دمنوش اسطوخودوس: •    آرام بخشی دمنوش اسطوخودوس با عطر...

عرق گل ختمی

عرق گل ختمی رفع کننده سوختگی پوست!

ترکیبات گل ختمی: ختمی گیاه بومی مناطق شرق مدیترانه است...

تت۲

رابطه سرطان با آمیزش جنسی از راه دهان و معقد

رابطه سرطان با آمیزش جنسی از راه دهان و معقد...

نظر شما در رابطه با این مطلب چیست ؟