رفتن به بالا
    Cart Is Empty

    سبد خرید شما خالی است.


عکس/پیرزن ۷۰ ساله بعد از ۲۰ سال طی یک حادثه بینایی خود را بازیافت

نویسنده : letstartwppl ۱۳۹۵/۰۲/۱۹ تعداد نظرات : ۰

سالمین: زنی که رد آستانه ۷۰ سالگی است و بیش از ۲۰ سال قبل در حادثه‌ای بینایی‌اش را از دست داده بود در حادثه‌ای دیگر بینا شد.

ماری آن

به گزارش سالمین به نقل از تسنیم؛ یک زن ۷۰ ساله اهل فلوریدای آمریکا بعد از بیست سال بینایی از دست‌رفته‌اش را بازیافت.

بر اساس گزارش ایندیپندنت، «ماری‌آن‌فرانکو»(Mary Ann Franco)، که بینایی‌اش را در یک حادثه تصادف، از دست داده بود بعد از ۲۰ سال بینا شد.

این حادثه عجیب موجبات شگفتی پزشکان معالج وی را فراهم کرده است.

ماجرا زمانی اتفاق می‌افتد که «ماری» در خانه‌اش زمین می‌خورد و ضربه‌ای به سرش وارد می‌شود و آن ضربه بینایی او را بعد از ۲۰ سال بازمی‌گرداند.

«ماری‌آن‌فرانکو»، ۷۰ ساله بعد از حادثه تصادفی که در سال ۱۹۹۳ داشت به دلیلی آسیبی که به ستون فقراتش رسید به تدریج بینایی خود را از دست داده بود.

بیش از دو دهه، از این حادثه می‌گذشت و پزشکان از معالجه وی عاجز بودند تا اینکه او در خانه زمین می‌خورد و ضربه‌ای به سرش وارد شد.

پزشکان هنوز نمی‌دانند که دقیقا چه دلیلی بینایی «مری» را بازگردانده و در حال حاضر در تلاش برای یافتن علت این حادثه هستند.

«ماری» در باره این حادثه می‌گوید:”من به طور کامل نابینا بودم؛ در روز حادثه در اتاق نشیمن بودم و وقتی برای بستن در بلند شدم روی سرامیک سُر خوردم و سرم به زمین یا شومینه برخورد کرد”.

وی که بعد از این حادثه از ناحیه گردن آسیب دیده بود به بیمارستان منتقل می‌شود و بعد از ۴ ساعت عمل وقتی که به هوش می‌آید متوجه می‌شود که می‌تواند ببیند.

«ماری» افزود:”من خوشبخت‌ترین زن در تمام جهان هستم؛ حس فوق‌العاده‌ای دارم و هر کسی که مرا می‌بیند می‌گوید که “شما بانوی معجزه هستید”.

جراح مغز و اعصابی که عمل گردن وی را انجام داده است در این رابطه به بخش خبری تلویزیون ABC آمریکا گفت: “احیای دید «ماری‌آن‌فرانکو» یک معجزه واقعی است و من واقعا یک توضیح علمی برای آن ندارم”.

خانم «فرانکو» که اعتقاد راسخی به خدا دارد این اتفاق را از صفات پروردگار می‌داند و خوشحال است که خانواده و دوستانش را بار دیگر می‌بیند.