فوت سالانه ۲ تا ۳ هزار نفر به دلیل سوختگی

image_13950218881562.jpg

سالمین:رئیس بیمارستان سوختگی شهید مطهری از رایگان شدن درمان بیمارانی که دچار سوختگی شده‌اند خبر داد و گفت: بیمارستان شهید مطهری و حضرت فاطمه (س) در صورتی که بیمار استطاعت مالی نداشته باشد خدمات درمانی رایگان به بیمار ارائه می‌دهد.

به گزارش سالمین به نقل از فارس، مصطفی ده‌مرده‌ای در نشست خبری که در رابطه با کنگره جراحان پلاستیک، زیبایی و ترمیمی برگزار شد، اظهار داشت: با همکاری جراحان پلاستیک و انجمن حمایت از هر بیماری که دچار سوختگی شود یا سوختگی قدیمی داشته باشد در صورت عدم استطاعت مالی در بیمارستان شهید مطهری و حضرت فاطمه (س) به صورت رایگان تحت درمان قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه برای بهره‌مندی از خدمات درمانی رایگان فرد حتما باید تابعیت ایرانی و دفترچه بیمه داشته باشد، افزود: سالانه حدود ۲۰۰ تا ۱۵۰ هزار مورد سوختگی در کشور به وقوع می‌پیوندند و ۲۵ هزار نفر نیز در این ارتباط در بیمارستان بستری می‌شود؛ همچنین ۲ تا ۳ هزار بیمار نیز به دلیل سوختگی جان خود را از دست می‌دهند.

ده‌مرده‌ای با بیان اینکه سوختگی سیزدهمین عامل مرگ و میر و بیماری در کشور است گفت: درمان هر درصد سوختگی در بیمارستان‌های خصوصی حدود ۵ میلیون تومان است که در بیمارستان‌های دولتی این میزان یک میلیون تومان بوده که ۶ درصد آن را نیز دولت می‌پردازد.

رئیس بیمارستان سوختگی شهید مطهری خاطرنشان کرد:به ندرت پیش آمده که ICU سوختگی برای بیماران نداشته باشیم و در ۸۰ درصد مواقع همه بیماران پذیرش شده و به آنها تخت لازم را ارائه می‌دهیم.

(۰)(۰)

مطالب مشابه:

image_13950221704488.jpg

مه‌گرفتگی در سه جاده؛ باران در سه استان

سالمین: رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا با...

image_13950303890303.jpg

این بیماری میان زیبارویان شایع‌تر است

سالمین:افزایش ابتلا به بیماری ام.اس،‌ ضرورت آگاهی مردم در خصوص...

image_13950219566369.jpg

چطور مراقب مغزتان باشید؟

سالمین: یکدفعه بی‌آنکه دلیلش را بدانید، بدخلق و فراموشکار می‌شوید،...

نظر شما در رابطه با این مطلب چیست ؟