لاغری و لباس گرم زمستانی!

لباس گرم

سالمین نیوز: بیشتر پستانداران از جمله انسان ها دارای دو نوع چربی سفید و چربی قهوه ای هستند که برخی اوقات از آنها به ترتیب به عنوان چربی بد و چربی خوب یاد می شود. چربی بد که در افراد چاق بیشتر وجود دارد می تواند کالری بسوزاند و گرما تولید کند.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا زندگی، یکی از مشخصه های سردترین فصل سال لباس های گرم و کلفت است؛ لباس هایی که نوعی برای ما به حساب می آیند. البته این لایه محافظتی چندان برای آنهایی که دارای اضافه وزن و چاق هستند فایده ای ندارد و تا می توانند باید از آنها دوری کنند. بله؛ تعجب نکنید لباس کم پوشیدن در کاهش وزن تأثیر بسزایی دارد. در واقع، این سرما است که با ایجاد تغییر در باکتری های موجود در روده به کم شدن وزن کمک می کند.

بنا بر تحقیقات انجام شده، قرار گرفتن در معرض درجه حرارت پایین و سرما تأثیری کاملاً مشابه با ورزش کردن بر بدن می گذارد و منجر به تولید نوعی چربی خوب در بدن می شود. هوای سرد با تقویت سیستم سوخت و ساز در بدن از افزایش وزن جلوگیری می کند. علاوه بر این، سرما ترکیب باکتری های روده را تغییر می دهد و با این فرآیند روند چربی سوزی را تسریع می کند.نکته جالب توجه این تحقیقات تأکید بر نقش غیرقابل انکار و کلیدی میکروب ها و باکتری های بدن در انطابق با محیط و تنظیم انرژی بدن است.

در حالی که چربی های سفید که به چربی های بد معروف هستند، میل و اشتهای انسان به غذا را افزایش می دهند؛ چربی های قهوه ای با خوب با افزایش دمای درونی بدن موجب سوزانده شدن چربی ها و کاهش اشتها می شوند. بنابراین، اگر در برابر سوز و سرما مقاومت کنید و با لباس های گرم خودتان را نپوشانید می توانید به کاهش وزن و از بین رفتن چربی های بدن امید داشته باشید. پس برای رسیدن به وزن ایده آل با لباس های پشمی و گرم خداحافظی کنید.

منبع دیلی میل

(۰)(۰)

مطالب مشابه:

خواص جوانه گندم

خواص جوانه گندم

عناصر تشکیل دهنده: روغن جوانه گندم سرشار از ویتامین E...

image_13950304156408.jpg

دولت ماده واحده حمایت از حیوانات بی‌سرپرست را تعیین تکلیف کند

سالمین:نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس بر لزوم رفع خلاء های...

image_13950315154387.jpg

هراس کرمانی‌ها از زلزله ۴.۷ ریشتری/اعزام تیم‌های عملیاتی هلال احمر

سالمین: سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از...

نظر شما در رابطه با این مطلب چیست ؟