مبتلایان به دیابت میوه بخورند!

خواص میوه

تاثیر مصرف میوه بر دیابت:

 به طور معمول تصور بر این است که افراد مبتلا به دیابت باید از خوردن میوه پرهیز کنند؛ اما علم تغذیه ادعا می کند که مصرف میوه برای این دسته از بیماران مشکلی ایجاد نمی کند.در رژیم های غذایی کم کربوهیدرات، خوردن میوه منع و ادعا می شود که قند موجود در میوه در بدن همانند قند تصفیه شده عمل می کند.این واقعیت دارد که تمامی کربوهیدرات ها که از مواد غذایی به دست می آید در نهایت به گلوکز خون تبدیل می شود از جمله کربوهیدرات میوه ها. اما میوه تأثیر کمتری روی میزان قندخون دارد تا مواد غذایی که واقعاً مضر است مانند شکلات، نوشابه و… زیرا همانند سبزیجات، میوه به طور عمده از آب و فیبر تشکیل شده است.

فیبر روند افزایش قند میوه را در جریان خون کند می کند در نتیجه به جای افزایش ناگهانی، قند خون به آرامی بالا می رود. میوه نه تنها مضر نیست، بلکه برای مبتلایان به دیابت مفید هم است.میوه با عفونت مقابله می کند. هلو، آلو و شلیل حاوی ماده مغذی خاص است که خواص ضد التهابی دارد. این ترکیب به جریان خون و سپس به سلول ها راه پیدا می کند و آن جا تأثیر مثبتی روی ژن ها و پروتئین های مختلف می گذارد.از بروز دیابت پیش گیری می کند؛ فلاوانوئید نوعی ماده مغذی موجود در گیاهان و به ویژه بسیاری از انواع میوه هاست، که این ترکیب می تواند خطر بروز دیابت نوع ۲ را کاهش دهد.

مصرف میوه باعث لاغری می شود. برای کاهش وزن طولانی مدت، مصرف میوه از سبزی مهم تر است.همراه با سبزیجات، میوه از بدن در برابر بیماری قلبی، سکته و سرطان معده و کولون محافظت می کند. علاوه بر آن از بروز افسردگی که در مبتلایان به دیابت شایع است، پیش گیری می کند.

سالمین نیوز

(۰)(۰)

مطالب مشابه:

چای سیاه یا چای سبز؟ کدام برای دیابت بهتر است؟

سالمین: نوشیدن چای برای مقابله با بیماری دیابت واقعا ایده...

سالانه سه میلیون دز واکسن درموسسه رازی تولید می شود

سالمین: حبیب عبودی شامگاه چهارشنبه درجمع خبرنگاران در دانشگاه شهرکرد...

image_13950317395531.jpg

عادت‌های‌ مردم ژاپن که باعث طول عمر می شود

سالمین: مردم کشور ژاپن به داشتن عمر طولانی در سراسر...

نظر شما در رابطه با این مطلب چیست ؟