رفتن به بالا
    Cart Is Empty

    سبد خرید شما خالی است.


مدرسه رفتن سالمندان برای جلوگیری از آلزایمر

نویسنده : lderouaux1987 ۱۳۹۴/۰۹/۲۹ تعداد نظرات : ۰
مدرسه رفتن سالمندان برای جلوگیری از آلزایمر

سالمین نیوز: امروزه یکی از مباحث عمده مربوط به سالمندان مبحث فراموشی یا آلزایمر می باشد. که در بین این افراد بیماری شایعی شده است. البته باید گفت راه های زیادی برای مقابله با این بیماری توصیه می شود. از جمله حل کردن جدول.

سالمین نیوز به نقل از ایران، بازگشت به مدرسه در دوران سالمندی یک روش مفید برای پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های شناختی و زوال عقل است.
مطابق با تحقیقات انجام گرفته، در صورت اجرا شدن طرح تأسیس مدرسه‌های ویژه سالمندان می‌توان مشکلات  خلقی و شناختی آنها را تا حدی کنترل کرد وبا ارتقای  ظرفیت‌های شناختی سالمندان، احتمال ابتلا به دمانس را کاهش داد.
بنابر پژوهش‌های نوین انجام گرفته در مرکز تحقیقاتی دانشگاه تازمانیای استرالیا، هیچ وقت برای بالا بردن ظرفیت‌های شناختی دیر نیست مگر اینکه بیماری دمانس آغاز شده باشد و سیر پیش رونده‌ای را در پیش رو داشته باشد.
این بررسی‌ها اثبات کرد، احداث مدارس ویژه سالمندان با طراحی برنامه‌های مدون و جامع که با هدف افزایش مهارت‌های اجتماعی و بالا بردن قدرت شناخت و قضاوت  شکل گرفته باشد به افزایش سن ابتلا به بیماری‌های شناختی شایع سنین سالمندی کمک شایانی می‌ کند. این مطالعه که به مدت ۳ سال بر یک گروه ۳۵۹ نفره در دامنه سنی ۵۰ تا ۷۹ ساله انجام گرفت نشان داد، بیش از ۹۰ درصد افرادی که تحت برنامه‌های درسی مرتبط با ورزش و بازی‌های ذهن قرار گرفته بودند، مهارت‌های قابل توجهی در زمینه شناخت و حافظه پیدا کرده بودند که نشان از ارتقای ظرفیت‌های شناختی آنها می‌داد.
به عقیده محققان، دروسی مانند تاریخ، فلسفه، روان شناسی  و هنر در کنار ورزش‌های ذهنی و کارهای عملی بهتر است در برنامه‌های درسی کالج‌های ویژه سالمندان قرار بگیرد. همچنین این مطالعه نشان داد، بسیاری از  سالمندان تحت تأثیر هیجان‌های منفی دور بودن از فعالیت‌های اجتماعی به مشکلات شناختی و ادراکی مبتلا می‌شوند که با عملی شدن  طرح تأسیس مدرسه‌های ویژه سالمندان انگیزه و امید در سالمندان بالاخواهد رفت  و به افزایش نرخ امید به زندگی در این گروه  از افراد کمک خواهد کرد.