رفتن به بالا
    Cart Is Empty

    سبد خرید شما خالی است.


مراقبت از پوست در زمستان

نویسنده : lderouaux1987 ۱۳۹۴/۱۰/۰۱ تعداد نظرات : ۰
مراقبت از پوست در زمستان

سالمین نیوز: ویتامین E ، مهم ترین ماده ای است که از آن در ساخت کرم های پوست استفاده می شود. اما بهترین روش برای دریافت این ویتامین مصرف میوه و سبزی های زرد و نارنجی مانند هویج، انبه، فلفل دلمه ای زرد و نارنگی است.

سرمای فصل زمستان، تابش محدود نور خورشید و استفاده از وسایل گرمایشی در منزل، روی پوست تاثیر منفی می گذارد و اما با خوردن مواد غذایی سالم می توان مانع از این آسیب ها شد و در کمتر از ۳ هفته، تاثیر مثبت آن را روی پوست مشاهده کرد.

– استفاده از مرطوب کننده قویتر
به جای کرمهای با پایه آب از کرمهای با پایه روغن استفاده کنید. (نکته: بسیاری از کرمها که کرم شب روی آنها درج شده بر پایه روغن هستند.)
همه پایه روغنی‌ها برای صورت مناسب نیستند. در عوض دنبال کرمهای حاوی روغنهای غیر اشباعی مانند روغن آواکادو، روغنهای معدنی، روغن گل پامچال و روغن بادام باشید که برای صورت هم مناسبند.
در مورد روغن درخت قلم (شی باتر shea butter) اختلاف نظر وجود دارد چونکه می تواند منافذ پوست را مسدود کنند (این امر باعث بروز آکنه می شود.) همچنین استفاده مستقیم از روغنهای گیاهی اصلا فکر خوبی نیست چون فقط روی پوست می نشینند و خیلی چربند.
لوسیونهای حاوی هموکتانت (موادی که آب را جذب می کنند) می توانند رطوبت را در پوست نگه دارند. گلیسرین، سوربیتول، آلفا هیدروکسی اسید AHA از هموکتانها می باشند.

– استفاده از ضد آفتاب
آفتاب زمستانی همراه با انعکاس نور برف می تواند پوست را تخریب کند. نیم ساعت قبل از بیرون رفتن برای صورت و دستها از ضد آفتاب با SPF مناسب استفاده کنید. و به دفعات (تقریبا هر دو ساعت) آن را تجدید کنید.

– به پوست دستتان کمک کنید
پوست دست از بسیاری نقاط بدن نازکتر است و غدد چربی کمتری دارد یعنی مرطوب نگه داشتن پوست دست کار سختی است به خصوص اگر در هوای سرد و خشک باشید و این خشکی می تواند باعث ترک ترک شدن یا خارش شود.
وقتی که بیرون می روید از دستکش استفاده کنید. اگر مجبورید دستکش پشمی بپوشید اول یک دستکش نخی نازک بپوشید و سپس روی آن دستکش پشمی بپوشید با این کار از حساسیت یا التهاب ناشی از پشم جلوگیری می کنید.

– جوراب و دستکش نماک و خیس نپوشید
جوراب و دستکش نمناک می تواند پوست را تحریک کند و زخم و ترک و خارش و حتی اگزما ایجاد کند.

– استفاده از دستگاه بخور ( رطوبت ساز)

– آب بنوشید نه برای پوست‌تان بلکه برای سلامتی‌تان
آب بطور کلی برای سلامتی مفید است و همیشه پوست میزان آبی که نوشیدید را نشان نمیدهد. بعضی افراد با آنکه روزی ۱۰ تا ۱۲ لیوان آب می نوشند، ممکن است پوست بسیار خشکی داشته باشند.

– پای خود را چرب کنید
لوسیونهای لطیف مخصوص پا، مناسب ماههای گرم تابستان هستند. ولی در زمستان پاهایتان به ماده ای قویتر نیاز دارند. مانند لوسیونهای حاوی وازلین و گلیسرین و یک لایه بردار که پوست مرده را بردارد تا مرطوب کننده ها بهتر و عمیقتر اثر کنند.

– پاک کننده های ملایم
اگر پوست صورتتان خیلی خشک است از لایه برداری قوی، ماسکها و تونر های پایه الکل و همه موادی که باعث می شود چربی های ضروری از پوستتان پاک شود، دوری کنید. و بجای آنها از شیر پاک کن یا فوم های ملایم یا تونر و ماسک فاقد الکل که حاوی آبرسان هستند استفاده کنید.

– دوش آب داغ ممنوع
دوش آب داغ در یک هوای سرد زمستانی واقعا خوشایند است. اما حرارت آن می تواند لایه محافظ چربی روی پوست را از بین ببرد. پس بهتر است از آب گرم و نه خیلی داغ استفاده شود و مدت زمان دوش گرفتن هم کاهش یابد. حمام ولرم با جو دوسر و یا جوش شیرین می تواند خشکی خارش دار پوست را التیام بخشد و استفاده مجدد از مرطوب کننده توصیه می شود.
scientific_medical