رفتن به بالا
    Cart Is Empty

    سبد خرید شما خالی است.


مسمومیت غذایی با یخ آب شده مرغ خام

نویسنده : lderouaux1987 ۱۳۹۴/۰۹/۱۶ تعداد نظرات : ۰
مسمومیت غذایی با یخ آب شده مرغ خام

سالمین نیوز:

مصرف مواد غذایی فاسد یا آلوده، سبب ایجاد مسمومیت غذایی می شود،عوامل ایجاد مسمومیت وجود باکتریهایی چون: باسیللوس کراس، بوتولیسم، کامپی لوبکتر، کولرا، گازهای ای.کولی، لیستریا، استفیلوککاسو قارچ سمی، مسمومیت ماهی می باشند. بیشترین مسمومیت ها بوسیله میکروب استافیلوککاس یا ای.کولی صورت می گیرد.

مطالعه‌ای جدید نشان داده است که باکتری‌های موجود در آب مرغ‌های یخ زدایی شده موجب مسمویت غذایی می‌شوند.
به گزارش پایگاه خبری سلامانه و به نقل از Daily Mail ماده ارگانیکی که از لاشه مرغ تراوش می‌کند باکتری را به نام کامپیلوباکتر با محیط کامل برای رشد به وجود می‌آورد. محققان انیستیتو تحقیقات غذایی نشان دادند که این گروه از باکتری‌ها که عمدتاً عامل مسمومیت غذایی هستند با آب مرغ خام افزایش پیدا می‌کنند. آنها پس از جمع کردن آب ناشی از مرغ‌های آب شده دریافتند که برف زدایی از مرغ کمک می‌کند که کامپیلوباکتر به سطح مرغ بچسبد و زیست لایه‌هایی روی آن تشکیل دهد. این بیوفیلم‌ها از باکتری‌ها در برابر تهدیدات محیط محافظت می‌کنند.
به گفته محققان این لایه به راحت‌تر چسبیدن باکتری به سطح مرغ کمک می‌کند و منبع غنی غذایی برای کامپیلوباکترها محسوب می‌شود. این باکتری‌ها به اکسیژن حساس هستند اما در طول تشکیل این زیست لایه خودشان را با لایه‌ای از مواد لزج محافظت می‌کنند. این کار آنها در برابر آنتی میکروب‌ها و مواد ضد عفونی کننده مقاوم‌تر می‌سازد.
اگرچه این باکتری به هنگام پختن مرغ کشته می‌شود اما حدود ۵۰۰ هزار نفر در بریتانیا هر ساله از مسمویت غذایی ناشی از کامپیلوباکترها رنج می‌برند. محققان معتقد هستند که این مطالعه بر اهمیت پاک کردن کامل سطح مرغ برای کاهش قدرت باکتری‌ها برای تشکیل زیست لایه تأکید می‌کند و فهم این موضوع به کاهش درصد بالای مرغ‌هایی که با آلودگی ناشی از این باکتری به مصرف کنندگان می‌رسند کمک خواهد کرد.