رفتن به بالا
    Cart Is Empty

    سبد خرید شما خالی است.


مشورت با یک زورگیر براي تأمين هزينه دارو!

نویسنده : letstartwppl ۱۳۹۵/۰۲/۲۱ تعداد نظرات : ۰
مشورت با یک زورگیر برای تأمین هزینه دارو!

سالمین: پسر بیمار که برای تأمین هزینه دارو به ۵/۶ ‌میلیون تومان نیاز داشت، پیشنهاد یکی از زورگیران را برای سرقت پذیرفت، اما در جریان دزدی به دام پلیس افتاد.

به گزارش سالمین به نقل از روزنامه جوان، ساعت ۱۲ ظهر روز چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه بود که مأموران گشت پلیس در یکی از خیابان‌های مرکزی تهران به دو سرنشین موتورسیکلتی که در حال دور دور بودن مشکوک شدند. مأموران دو پسر جوان را به صورت نامحسوس تحت‌نظر گرفتند تا اینکه موتورسیکلت کنار خیابان توقف کرد و سرنشین آن پیاده شد. پسر جوان مردی را که با تلفن همراهش در حال حرف زدن بود، به صورت مشکوک تعقیب می‌کرد. بررسی‌ها حکایت از آن داشت پسر جوان در حال زاغ زنی این مرد است تا در فرصت مناسب تلفن همراه او را سرقت کند. بنابراین مأموران قبل از اینکه وی دست به سرقت بزند برای دستگیری وی وارد عمل شدند، اما پسر جوان که متوجه مأموران شده بود با سرعت به طرف موتورسیکلت همدستش که آماده فرار بود، حرکت کرد. پس از این مأموران پلیس هم او را تعقیب کردند تا اینکه متهم قبل از رسیدن به موتورسیکلت پایش لغزید و به زمین افتاد. مأموران سارق جوان را دستگیر کردند، اما راننده که متوجه دستگیری همدستش شده بود با موتورسیکلت از محل گریخت. مأموران در بازرسی بدنی متهم شش گوشی تلفن همراه گرانقیمت که به طرز ماهرانه‌ای در داخل پیراهن متهم جاسازی شده بود، کشف کردند. بررسی‌ها نشان داد سارق ۲۴ ساله که حامد نام دارد از ساعتی قبل همراه همدستش این شش گوشی تلفن همراه را در خیابان‌های اطراف از شهروندان سرقت کرده است.

متهم پس از انتقال به اداره پلیس گفت: من هیچ سابقه سرقت یا کیفری ندارم و تا الان حتی به کلانتری هم نرفته بودم. پدرم کارمند بازنشسته است و وضع مالی ما هم خیلی خوب نیست. چند سالی است که بیماری قلبی دارم. هزینه داروهایم خیلی زیاد است به طوری که در این اواخر خانواده توان پرداخت پول داروهایم را نداشتند. مدتی بود که از دوستان و بستگان برای درمان بیماری‌ام کمک می‌گرفتم. چند روز قبل حالم بد شد و برای معاینه به پزشک مراجعه کردم. پزشک پس از معاینه برای من دارو نوشت و تأکید کرد هر چه زودتر دارو را بخرم و مصرف کنم و گرنه امکان دارد حالم بدتر شود.

پس از این به داروخانه رفتم و متوجه شدم پول داروهایم ۵/۶ میلیون تومان است، به همین دلیل موضوع را با پدرم در میان گذاشتم، اما او هم پولی نداشت تا برای خرید دارو به من بدهد. سپس به سراغ تعدادی از دوستانم رفتم تا پول قرض کنم ولی موفق نشدم و دوستانم نیز پولی نداشتند تا اینکه یکی از دوستان قدیمی ام به نام شهروز را دیدم. ناراحتی و نگرانی در چهره‌ام موج می‌زد تا اینکه او علتش را جویا شد و من شروع به درد دل کردم و از بیماری‌ام برای او تعریف کردم و در ادامه گفتم که هزینه داروهایم خیلی زیاد است و الان برای خرید دارو به ۵/۶ میلیون تومان پول نیاز دارم. شهروز وقتی حرف‌های مرا شنید به من گفت غصه نخورم. او این پول را به زودی برای من فراهم می‌کند. من فکر کردم او پول دارد و به من قرض می‌دهد، اما وقتی شهروز پیشنهاد موبایل قاپی به من داد، شوکه شدم. شهروز گفت اگر یک روز با او به سرقت بروم، پول داروهایم فراهم می‌شود.

شهروز به من گفت که سابقه موبایل قاپی دارد و در این کار حرفه‌ای است، من نگران نباشم. ابتدا قبول نکردم اما وقتی قرار شد فقط برای یک روز با او به سرقت بروم قبول کردم. ما دو نفری با موتورسیکلت او به داخل خیابان آمدیم و رهگذرانی را که با تلفن در حال حرف زدن بودن تحت نظر می‌گرفتیم و در فرصت مناسب تلفن آنها را من سرقت می‌کردم و با موتورسیکلت فرار می‌کردیم. ما در چند ساعت شش تلفن همراه سرقت کردیم و قرار شد تا عصر تعداد دیگری هم سرقت کنیم تا پول داروهایم فراهم شود که دستگیر شدم.

متهم در بازجویی‌ها مقابل قاضی علی وسیله ایرد موسی، بازپرس شعبه… دادسرای ویژه سرقت به جرم خود اعتراف کرد. پس از اعتراف متهم به موبایل قاپی، مأموران دست به تحقیق زدند و با بررسی اوراق پرونده بیماری وی متوجه شدند پسر جوان که سابقه کیفری ندارد مدتی است به بیماری دچار شده است.

قاضی علی وسیله ایرد موسی، متهم را برای تحقیقات بیشتر در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار و دستور داد وی در مدت بازداشت تحت نظر پزشک بازداشتگاه باشد و سلامت وی کنترل شود. کارآگاهان در تلاشند تا همدست متهم را دستگیر کنند.