رفتن به بالا
    Cart Is Empty

    سبد خرید شما خالی است.


مصرف قرص‌های لاغری غیرمجاز خطر اعتیاد را ۲ برابر می‌کند

نویسنده : letstartwppl ۱۳۹۵/۰۲/۱۷ تعداد نظرات : ۰
مصرف قرص‌های لاغری غیرمجاز خطر اعتیاد را ۲ برابر می‌کند

سالمین: قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: با توجه به اینکه قرص‌های لاغری غیرمجاز حاوی موادی همچون ماده مخدر «شیشه» هستند، مصرف آنها میزان ابتلای به اعتیاد را تا دو برابر افزایش می‌دهد.

به گزارش سالمین به نقل از ایسنا، علیرضا جزینی در حاشیه کنسرت «حسین صفامنش» خواننده کُرد که به منظور ایجاد نشاط اجتماعی و پیشگیری از اعتیاد در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: در دنیا ۲۶۴ میلیون نفر یکبار مصرف مواد مخدر را تجربه کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه ۱۰ میلیون نفر قاچاقچی در حال حاضر در جهان وجود دارد، افزود: سازمان ملل متحد ۵۴۰ نوع مواد روانگردان را شناسایی کرده‌ است.

قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر عنوان کرد: مصرف مواد مخدر در جهان سالانه ۱۰ هزار میلیارد تومان خسارت در پی دارد.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۷۵۰ هزار نفر تحت درمان هستند، بر انجام اقدامات پیشگیرانه تاکید کرد و خواستار افزایش سواد عاطفی، سواد رسانه‌ای، سواد پرورشی در جامعه در راستای پیشگیری از اعتیاد شد.

جزینی بر افزایش سواد عاطفی تاکید کرد و افزود: ایجاد ارتباط بین پدر و مادر و فرزندان از جمله مهمترین مسائلی است که خانواده‌ها باید به آن توجه ویژه داشته باشند.

وی خواستار از بین بردن باورهای غلط در خصوص استفاده از قرص‌های لاغری حاوی آمفتامین شد و آنها را حاوی مواد شیشه دانست که سبب بروز اعتیاد در افراد می‌شود.

قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور استفاده از قرص‌های لاغری غیرمجاز را سبب ۲ برابر شدن ابتلا به اعتیاد عنوان کرد و تاکید کرد: خانواده‌ها باید نکات لازم را به فرزندان خود بیاموزند تا مانع از گرایش به مصرف این قرص‌ها شوند.

وی با اشاره به تبعات مصرف شیشه، بیان کرد: مصرف شیشه سبب پرخاشگری فرد و منزوی شدن او می‌شود و با توجه به اینکه مصرف آن بو ندارد، کنترل آن باید با حساسیت بیشتر دنبال شود.

جزینی در پایان بر حفاظت بیشتر از فرزندان توسط والدین و سایر اعضای خانواده تاکید کرد و یادآور شد: با ایجاد نشاط اجتماعی می‌توان تا حد زیادی ابتلا به اعتیاد را کاهش داد.