مغز زنانه، مغز مردانه!

مغز زنانه و مردانه

سالمین نیوز: هر چند بین زنان و مردان تفاوت‌های ظاهری به چشم می‌خورد، ولی در عین حال کارشناسان دریافته‌اند که تفاوت‌هایی در ساختار مغزی و شیوه واکنش این دو جنس در برابر رخدادها وجود دارد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا زندگی، تفاوت های جنسیتی همیشه یکی از حوزه های جذاب برای مردم عادی و محققان بوده است؛ دانشمندانی که همواره به دنبال این هستند که تعریفی درست از مردانگی و زنانگی ارائه کنند وذهنیت اشتباه مردم نسبت به برخی مفاهیم را تعدیل کنند. به همین دلیل در یکی از آخرین مطالعاتشان که به دنبال کشف تفاوت های زنان و مردان با یکدیگر بودند متوجه شدند میان مغز زنان و مردان هیچ تفاوت وجود ندارد. در واقع، هیچ پدیده ای به نام مغز مردانه و مغز زنانه وجود ندارد و هر آنچه ما راجع به این قضیه می دانیم بیش از طرحواره ذهنی چیزی نیست.

دانشمندان می گویند: اگرچه نمی توان یکسری تفاوت های ساختاری مبتنی بر جنس و جنسیت را نادیده گرفت اما مغز انسان به هیچ وجه قابل تقسیم به دو گروه مردانه و زنانه نیست. به عبارت دیگر، مغز انسان آن چنان پیچده است که نمی توان به سادگی آن را به مغز زنانه و مردانه تفکیک کرد.موضوعی که آمار و ارقام به دست آمده در این تحقیق آن را تأیید می کنند؛ از میان هزار و ۴۰۰ شرکت کننده در این مطالعه تنها ۸ الی ۱۰ درصد دارای تفاوت هایی در اندازه نقاط مختلف مغز بوده اند یا به نوعی مغزی زنانه و مردانه داشتند.

این مقدار چنان ناچیز است که نمی توان ادعا کرد: زنان و مردان دو شکل مغز متفاوت دارند و بر اساس این مدعا یک دسته از ویژگی ها و کارها را به زنان و دسته ای دیگر را به مردان نسبت داد.بنابراین، اینکه مردان به خاطر عدم توانایی در انجام هم زمان کارها شناخته می شوند و زنان به دلیل عدم توانایی در حساب و کتاب تنها و تنها یک تصور غالبی جهانی است که هیچ پایه علمی ندارد.

منبع scienceworldreport

(۰)(۰)

مطالب مشابه:

image_13950320818134.png

افزایش دانش‌آموزان اوتیسم در مدارس استثنایی

سالمین: رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی تهران از افزایش...

کاکائو و سلامتی بیمار کلیوی

سلامتی قلب بیمار کلیوی با کاکائو

سالمین نیوز: از دانه‌های جمع‌آوری شده درخت کاکائو، پودر کاکائو...

احساس درد در سنین مختلف چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارد؟

سلامت نیوز-*دکتر قاسم قارون :”بچه‌ام دائم یک‌جایش درد می‌کند”؛ این...

نظر شما در رابطه با این مطلب چیست ؟