میزان مصرف روزانه آجیل

آجیل

سالمین نیوز: یکی از تنقلاتی که در ایام عید بسیار مصرف می‌شود آجیل است. در دید و بازدیدهای هر روزه، حتما مقدار قابل توجهی آجیل هم نوش جان می‌کنید. اما خوب است نکاتی در مورد آجیل و فواید آن هم بدانید.

مصرف آجیل به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم و متعادل، برای حفظ سلامت قلب بسیار مفید است. در حقیقت مصرف گردو، بادام و سایر مغزها باعث کاهش کلسترول خون می‌شود و از آنجا که شرایط نگهداری و حمل این مواد به محل کار یا مدرسه نیز بسیار راحت است، می‌توان به عنوان میان‌وعده‌ای مغذی نیز از آنها استفاده کرد.

آجیل هم مثل خیلی از خوراکی‌ها میزان مصرف مجاز در طول روز دارد و قرار نیست به دلیل مفید بودنش در مصرف آن افراط کرد.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه به نقل از هاروارد هلث، آجیل مقادیر زیادی چربی اشباع نشده دارد و جزو اصلی رژیم غذایی مدیترانه‌ای محسوب می‌شود. مطالعات موردی در مورد گردو و بادام نشان داده که مصرف این آجیل‌ها منجر به کاهش سطح کلسترول می‌شود. در رژیم غذایی مدیترانه‌ای تاکید به استفاده از ۳۰ گرم آجیل در روز برای کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی شده است. یعنی تقریباً ۲۰ گرم بادام و ۱۰ گرم گردو. در مطالعات دیگر نیز به تعداد دفعات مصرف آجیل پرداخته شده است نه میزان آن.

اما اگرچه مطالعات مختلف حکایت از ارتباط بین مصرف آجیل و سلامت بهتر دارند، باید به این نکته توجه داشت که این ارتباط علت و معلولی نیست. بلکه مصرف آجیل در کنار اتخاذ یک شیوه زندگی سالم همراه با رژیم غذایی و ورزش می‌تواند برای بدن مفید باشد.

بدون در نظر گرفتن این موارد، برخی هشدارها در مورد مصرف آجیل وجود دارد. آجیل حاوی کالری بالایی است یعنی چیزی حدود ۱۸۶ کیلو کالری در هر اونس. بنابرای خوردن بیش از حد آن بدون ورزش و سوزاندن کالری به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

بنا به اعلام سازمان غذا و داروی آمریکا، مصرف روزانه ۴۲ گرم از انواع آجیل مانند بادام، فندق، بادام زمینی، گردو و پسته می‌تواند خطر احتمال به بیماری‌های قلبی را کاهش دهد. البته باز هم باید دقت کنید که مصرف آجیل باید بخشی از رژیم غذایی شما باشد. به این معنی که تصور نکنیم خوردن آجیل و کم نکردن مصرف چربی‌های اشباع موجود در لبنیات و گوشت می‌تواند سلامت قلب را بیمه کند.

(۰)(۰)

مطالب مشابه:

image_13950310686073.jpg

استفاده از گوشت‌سگ و تاج‌خروس در سوسیس و کالباس شایعه است

سالمین:در پی مطرح شدن استفاده از بافت‌های غیرمجاز همچون تاج...

غذاهای ممنوعه

این مواد غذایی را با هم نخورید

سالمین نیوز: خوردن بعضی از مواد غذایی باهم عوارضی از...

image_13950221298363.jpg

خودکشی عجیب در سبزوار

سالمین: چند روز پیش، چوپانی هنگام عبور از بیابان در...

نظر شما در رابطه با این مطلب چیست ؟