رفتن به بالا
    Cart Is Empty

    سبد خرید شما خالی است.


ورزش و بهبود هپاتیت سی

نویسنده : lderouaux1987 ۱۳۹۴/۰۹/۱۷ تعداد نظرات : ۰
ورزش و بهبود هپاتیت سی

سالمین نیوز: هپاتیت به معنای التهاب کبدی است. هپاتیت C (Hepatitis C) نوعی عفونت واگیردار است که توسط ویروس عامل این بیماری ایجاد شده و با حمله به کبد باعث التهاب کبد می شود. اغلب افراد مبتلا به ویروس هپاتیت سی (HCV) هیچ علامت و نشانه ای حس نمی کنند، در حقیقت خیلی از آنها حتی ممکن است ندانند که این ویروس در بدنشان موجود می باشد. هپاتیت C یکی از چندین نوع ویروس هپاتیت بوده و عموما بعنوان یکی از جدی ترین این ویروس ها از آن یاد می شود. هپاتیت C از طریق ارتباط با خون آلوده و عموما در پی استفاده از سرنگ مشترک در معتادان تزریقی منتقل می شود.

ورزش منظم به نظر می‌رسد که می‌تواند بیماری هپاتیت سی را به چالش بکشد و راهی برای مدیریت هرچه بهتر این بیماری باشد.
به گزارش پایگاه خبری سلامانه به نقل از everydayhealth، ورزش دقیقاً همان اثری که بر روی قلب دارد را روی کبد می‌گذارد به علاوه ورزش می‌تواند عوارض هپاتیت سی را به حداقل برساند. از عوارض این بیماری می‌توان به دیابت و افسردگی اشاره کرد.
همراه با یک رژیم غذایی سالم، ورزش منظم بهترین راه برای حفظ وزن مناسب است داشتن اضافه وزن کل بدن را تحت استرس می‌گذارد و کبد از این قاعده مستثنی نیست. به طور خاص، وزن اضافی می‌تواند منجر به افزایش سلول‌های چربی در کبد شود و بیماری کبد چرب و آسیب‌های کبدی را ایجاد کند. اضافه وزن همچنین منجر به مقاومت به انسولین و گسترش دیابت نوع دو می‌شود که خود عاملی برای پیشرفت بیماری کبدی و ابتلا به هپاتیت سی است.