رفتن به بالا
    Cart Is Empty

    سبد خرید شما خالی است.


ورزش و تاثیر آن بر سلامت جنسی مردان

نویسنده : lderouaux1987 ۱۳۹۴/۰۹/۱۵ تعداد نظرات : ۰
ورزش و تاثیر آن بر سلامت جنسی مردان

سالمین نیوز: ورزش آثار مفید متعددی در حفظ و ارتقای سلامت جنسی مردان دارد. بررسی‌ها نشان داده‌اند مردانی که به‌طور منظم ورزش می‌کنند، به علت خون‌رسانی بهتر به اعضای مختلف بدنشان، سلامت جنسی و لذت جنسی بیشتری را در مقایسه با مردانی که اهل ورزش نیستند، تجربه می‌کنند.

مردانی که ورزش در برنامه روزانه زندگی آنها جایی ندارد، سطح پایین‌تری از هورمون تستوسترون در خون خود دارند و این امر بر سلامت جنسی آنها تاثیر نامطلوب می‌گذارد.

مردان، به ویژه پس از ۴۰ سالگی، برای اینکه میل جنسی خود را در حد مطلوبی نگه دارند، باید در یک برنامه ورزشی منظم و منطبق بر اصول علمی شرکت کنند. کم‌تحرکی می‌تواند به بروز دیابت، پرفشاری خون و چاقی منجر شود که همه این بیماری‌ها کاهش میل جنسی و اختلال‌های جنسی را در پی خواهد داشت.

ورزش کردن علاوه بر تقویت ساختار قلب و عضلات بدن، باعث بهبود عملکرد ذهنی و عاطفی نیز می‌شود.
ورزش راه مناسبی برای بهبود افسردگی است. به گفته محققان ورزش‌های هوازی باعث آزاد سازی هورمون‌های خلق و خو مثل آندروفین می‌شود و سطح استرس را نیز کاهش می‌دهد.
به گزارش هاروارد هلث، علاوه بر این افزایش میل جنسی از مزایای دیگر ورزش منظم است. ورزش‌های هوازی متوسط تا شدید در مردانی که روزی ۳۰ دقیقه آنها را دنبال می‌کنند، منجر به کاهش ابتلا به اختلال نعوظ می‌شود.
حفظ عملکرد مغز و بهبود جریان خون به مغز خاصیت دیگر ورزش منظم است و همین امر کاهش روند ابتلا به زوال عقل را در پی دارد.
بهبود خواب از طریق ورزش‌های هوازی منظم حاصل می‌شود ضمن این که سالمندان می‌توانند تناسب اندام و متابولسیم و عملکرد ماهیچه‌های قلبی عروقی خود را با ورزش‌های هوازی منظم بهبود بخشند.
برای رسیدن به این نتایج حاصل از ورزش حداقل سی دقیقه ورزش متوسط ۵ روز در هفته ضروری است.