رفتن به بالا
    Cart Is Empty

    سبد خرید شما خالی است.


ویار دوران بارداری

نویسنده : lderouaux1987 ۱۳۹۴/۱۰/۱۳ تعداد نظرات : ۰
ویار دوران بارداری

سالمین نیوز: دوران بارداری به ندرت طبیعی و بدون عارضه سپری می شود، در بیشتر موارد ناراحتی ها و عوارض گوناگونی پیش می آید که شایع ترین آن داشتن ویار یا به عبارتی حالت تهوع و استفراغ است. ویار یکی از شایع ترین مشکلات دوران بارداری است که بیشتر بانوان آن را تجربه می کنند، ویار میل هوسانه­­ای است که نسبت به بعضی از غذاها پیدا می شود. حالت ویار نه تنها نسبت به مواد غذایی عادی است، بلکه گاهی موادی دیگر که جزو غذاها نیستند و برای بدن ضرر دارند مانند گچ دیوار، خاک، زغال و…. مورد میل و هوس زن حامله قرار می گیرند.

برای برطرف کردن یا بهتر کردن این حالت از راه کارهای زیر استفاده کنید

– کسانیکه (حتی زنان عادی) قبل از غذا خوردن و یا به محض دیدن غذا استفراغ می کنندآبغوره طبیعی قبل از غذا استفاده کنند

– میوه انار به علت داشتن ویتامین ب ۶ ضد تهوع بوده و در درمان ویار زنان باردار مفید است و خوردن انار میخوش (انار ترش و شیرین) جهت رفع ویار بسیار نافع است.

– استفاده از دمکرده سبزی سوسنبر(چای نعناع فلفلی) قبل از غذا، راه رفتن بعد از غذا و خوردن یک استکان آب سیب رسیده شیرین (اگر نفخ یا یبوست ندارد یک عدد سیب رسیده بخورد)و دوباره راه رفتن و خوردن نصف استکان عرق نعناع توصیه می شود.

– درمان ویار شدید: خوردن آبغوره طبیعی قبل از غذا و بعد از غذا انار شیرین با پرده نازک روی دانه ها توصیه می شود.

– درمان استفراغ خونی: خوردن مخلوط آب تازه سبزی تره همراه با آبغوره طبیعی

– در بعضی از زنان حامله دارای ویار، بو کردن پوست پرتقال و سپس خوردن یک چهارم خود پرتقال ضد ویار است.

درمان هوس های نامعقول در دوران بارداری

برای درمان تمایلات بیجا در دوران بارداری مخصوصا میل به خوردن خاک، گچ، و ذغال و… باید صبح، ظهر و شب هر دفعه مقداری رب انار شیرین یا رب انار ترش طبیعی به خورد. همچنین مصرف مخلوط آب انار شیرین طبیعی یا آب انار ترش برای رفع ویار زنان باردار بسیار نافع است.