پیوند سالانه ۱۰۰ قلب در کشور/مراکزپیوند روبه افزایش است

image_13950218512329.jpg

سالمین: عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به افزایش چشمگیر جراحی های پیوند قلب در کشور، گفت: سالانه ۱۰۰ پیوند قلب در ایران انجام می شود که نسبت به سال های گذشته افزایش قابل ملاحظه ای یافته است.

به گزارش سالمین به نقل از ایرنا،دکتر محمدحسین ماندگار افزود:امروزه با استفاده از تکنیک های جدید انجام عمل جراحی پیوند قلب خیلی آسان تر انجام می شود.
وی تاکید کرد: نتایج کار در پیوند قلب نسبت به گذشته، خیلی بهتر و استفاده از داروهای جدید ، طول عمر بیمارانی که پیوند قلب انجام می دهند را افزایش داده است.

** مراکز پیوند قلب در کشور روبه افزایش است
ماندگار با اشاره اینکه مراکز پیوند قلب در کشور روبه افزایش است، بیان کرد: در حال حاضر شش مرکز در تهران و تمام مراکز بزرگ دانشگاهی مانند تبریز، مشهد، اصفهان و شیراز مشغول به انجام این کار هستند.

استاد جراحی قلب و عروق ادامه داد: باتوجه به افزایش فعالیت مراکز پیوند قلب در کشور بطور یقین در سال های آینده بر تعداد عمل جراحی پیوند قلب در ایران افزوده خواهد شد.

وی به فعالیت مرکز اعضای پیوندی وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت: این واحد در پیدا کردن اهداکنندگان افرادی که دچار مرگ مغزی شده اند، خیلی فعال است و اقدامات مناسب آنها سبب افزایش پیوند قلب شده است.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: با اقدامات این واحد، اعضای پیوندی اعم از قلب، کبد، مغز و استخوان و پانکرانس در اختیار بیماران نیازمند قرار گرفته تا آنان بتواند به زندگی خود ادامه دهند.

وی به تعداد کشته شدگان براثر تصادفات رانندگی در کشور اشاره کرد و گفت: سالانه بین ۱۸ تا ۲۰ هزار کشته در تصادفات رانندگی در کشور داریم که براساس آمار اعلام شده از این تعداد ۶ تا ۸ هزار نفر دچار مرگ معزی می شوند.

ماندگار اعلام کرد:ازمجموع این تعداد، افراد مناسب برای پیوند قلب ۳ تا ۴ هزار مرگ مغزی هستند که متاسفانه خیلی کمتر از این تعداد، پیوندقلب در کشور انجام می گیرد.

مطالب مشابه:

image_13950322402583.jpg

موادمخدر در ازای زباله

سالمین: دره فرحزاد دنیا و قانون خودش را دارد، انگار...

عکس/لانه گزینی کرم در پد بهداشتی

سالمین: یکی از مخاطبان تصاویری از پد بهداشتی مخصوص خانم‌ها...

image_13950312218208.jpg

مراقب قندهای پنهان باشید!

سالمین: بسیاری از افراد فکر می‌کنند که اگر کلمه «قند»...

نظر شما در رابطه با این مطلب چیست ؟