رفتن به بالا
    Cart Is Empty

    سبد خرید شما خالی است.


چاقی عاملی برای فقر آهن!

نویسنده : crbuilder2008 ۱۳۹۴/۰۸/۲۳ تعداد نظرات : ۰
چاقی عاملی برای فقر آهن!

کمبود آهن:
سالمین نیوز: بر اساس تحقیقات احتمال ابتلا به کمبود آهن در بدن چاق‌ها بیشتر از افرادی است که چاق نیستند.

کمبود آهن در افراد چاق بیشتر است:
التهاب مزمنی که در همه جای بدن افراد چاق‌ وجود دارد بر روی پروتئین‌هایی که کنترل کننده جذب آهن هستند تاثیر منفی می‌گذارد و باعث می‌شود، آهن، در بدن افراد چاق کمتر جذب شود.
بر اساس این تحقیقات اضافه وزن در جذب ریز مغذی‌ها نیز تاثیر منفی می‌گذارد به گونه‌ای که به عنوان مثال میزان ویتامین c افراد چاق کمتر از کسانی است که چاق نیستند و یا میزان ویتامین E (ای) و فولیک اسید آنهانیز کمتر است.

چه کسانی چاق هستند؟

منظور از این افراد، کسانی است که دارای BMI (شاخص توده بدن) بالای ۳۰ هستند و بر اساس این تعریف می‌توان گفت، حدود ۵۰ درصد مردم آمریکا به چاقی مبتلا هستند. مصرف زیاد غذاهای پرچرب و پرکالری از جمله فست‌فودها و همچنین مصرف زیاد نوشابه‌های گازدار در آمریکا از جمله عوامل مهم چاقی مردم این کشور به شمار می‌آید.

کمبود آهن در دختران نوجوان:
یکی از مشکلات عمده در دوران بلوغ به خصوص در دختران، کمبود آهن است که در صورت عدم درمان، مشکلات زیادی در رشد آن‌ها ایجاد می‌کند.
نقش تغذیه در دوران پیش از بلوغ و بلوغ از اهمیت ویژه ای برخوردار است؛ چون دوران بلوغ آخرین فرصت جهش رشد، تقسیم سلول، افزایش تعداد سلول‌ها و حجم سلول‌هاست، از این رو نیاز دختران و پسران در این دوران به مواد مغذی بیشتر می شود.

مساله تغذیه بلوغ در دختران بیشتر از پسران اهمیت دارد زیرا آن‌ها در سنین پایین و بین ۹ تا ۱۳ سالگی به مرحله بلوغ می‌رسند بنابراین باید از تغذیه متعادل، متناسب و متنوعی استفاده کنند. آهن یکی از مهمترین مواد معدنی در خون‌سازی است چون خون بافت مایعی است که تغذیه تمام سلول‌ها را به عهده دارد و افرادی که دچار کم خونی هستند، توانایی تغذیه کامل مغز و دیگر ارگان‌ها را ندارند.

با کاهش وزن و پایین آوردن BMI خود از کمبود آهن جلوگیری کرده و سلامت بدنی خود را بهبود ببخشید.

خرید اینترنتی