رفتن به بالا
    Cart Is Empty

    سبد خرید شما خالی است.


چرا و چگونگی توقف کاهش وزن

نویسنده : lderouaux1987 ۱۳۹۴/۰۹/۲۹ تعداد نظرات : ۰
چرا و چگونگی توقف کاهش وزن

سالمین نیوز:  در بیشتر موارد، افراد چاقی که رژیم لاغری می گیرند، بعد از مدتی متوجه می شوند وزنشان دیگر کاهش نمی یابد . علتش این است که بین انرژی که فرد از طریق مصرف غذا دریافت می کند و انرژی که در بدن می سوزاند، به تدریج تعادل برقرار می شود، یعنی فرد معادل همان انرژی که دریافت می کند، می سوزاند و نه بیشتر.

به نقل از سایت دکتر کرمانی ،وقتی یک برنامه کاهش وزن را شروع می کنی، هیجان زده ای و مشتاقی که تغییر بزرگی در زندگی خود ایجاد کنی. اما بعد از ۸ هفته، شور و شوق و نظم و انضباط کم کم از بین می روند. بیایید با حقیقت روبرو شویم: اینکه هر روز برای ورزش کردن و درست غذا خوردن هیجان و شور و اشتیاق داشته باشیم دشوار است. کاهش وزن نیازمند تعهد ذهنی و بدنی است.

اگر حس می کنید اعداد روی ترازو تکان نمی خورند، از خود بپرسید آیا از همه توانم استفاده کردم؟. ورزش را جا انداختید؟ از آنچه مجاز بود بیشتر غذا خوردید؟ و یا شاید هم می خواهیم به وزنی برسید که نسبت به قد و نوع بدنتان بسیار پایین است.

چطور می توانید آن اشتیاق روز اول را دوباره بدست بیاورید و به مسیر بازگردید؟

– هدفتان را تعریف کنید: بنویسید که هدف کاهش وزنتان واقعا چه معنایی برایتان می دهد و چه مزایایی برای زندگی تان دارد. نوشتن این موارد روی یک کاغذ می تواند یاد آور روزانه خوبی برایتان باشد.
– تغییر ایجاد کنید: تمرینات خود را عوض کنید، مثلا می توانید کلاس های جدید را در باشگاه امتحان کنید.

– یک هدف کوتاه مدت برای خود بگذارید: برای خود یک مسابقه دو ترتیب دهید، مثلا ۵ کیلومتر دویدن. زمانی را برای مسابقه تعیین کنید، برای اینکه در این مسیر پیروز شوید تمرین کنید این کار باعث می شود برای ورزش هدف داشته باشید.

– کالری ها را چک کنید: ببینید که آیا به اندازه ای که باید کالری مصرف می کنید، مسلما این اندازه باید از آنچه بدن نیاز دارد کمتر باشد. ممکن هم هست که خیلی کمتر از آنچه باید کالری دریافت می کنید، این کار باعث می شود بدن به حالت قحطی برود وقتی چنین می شود کاهش وزن کاملا متوقف می شود.

اگر با توقف وزن مواجه شدید این نکات را رعایت کنید، اما مهمترین چیز این است که بدانید اعداد روی ترازو نیستند که شما را تعریف می کنند، آنها فقط چند شماره هستند. در پایان تنها چیزی که مهم است سلامتی شماست.