رفتن به بالا
    Cart Is Empty

    سبد خرید شما خالی است.


چگونه از چشم ها مراقبت کنیم؟

نویسنده : lderouaux1987 ۱۳۹۴/۰۹/۰۱ تعداد نظرات : ۰
چگونه از چشم ها مراقبت کنیم؟

سالمین نیوز: چشم انسان از اعضایی است که به مراقبت زیادی احتیاج دارد و بسیار آسیب پذیر می باشد.

خوردن ماهی
ماهی یک منبع غنی از اسیدهای چرب امگا ۳ می باشد و ثابت شده در کاهش خطر ابتلا به سندروم خشکی چشم بسیار موثر است. اگر خوردن ماهی برایتان امکان ندارد، از مکمل های حاوی امگا ۳ استفاده نمایید.

عینک ایمنی را فراموش نکنید

به هیچ عنوان بدون عینک شنا وارد استخر نشوید. آلودگی های احتمالی موجود در آب می تواند منجر به عفونت های چشم و حتی گاهی کاهش قدرت بینایی شود.
اگر مشاغلی مانند نجاری و یا جوشکاری دارید، استفاده از عینک ایمنی را جدی بگیرید، زیرا به عنوان مثال تراشه های چوب در هنگام نجاری می تواند موجب خراشیدگی قرنیه چشم گردد.

از هوای خشک دوری کنید

به عنوان مثال زمانی که در خودرو نشسته اید، جهت باد کولر را به سمتی غیر از صورتتان تغییر دهید، زیرا هوای خشک مانند یک اسفنج تمام آب چشم را می گیرد.
عدم رعایت این نکته جدی می تواند سبب خشکی و یا حتی کوری چشم هایتان شود.

از پیاز قرمز استفاده کنید

برای پخت غذا از پیاز قرمز استفاده نمایید! پیاز قرمز حاوی نوعی آنتی اکسیدان به نام کوئرستین (quercetin) می باشد که در جلوگیری از ابتلا  چشم به آب مروارید موثر است.

استفاده از عینک آفتابی

در هر زمان از روز و در هر فصلی باید از عینک آفتابی هنگام خروج از منزل استفاده نمایید. عینک آفتابی از چشم هایتان در برابر نور خورشید و وزش باد محافظت می کند.

تمیز کردن آرایش چشم

حتما قبل از خواب با یک پاک کننده ی مناسب، آرایش چشم هایتان را پاک کنید تا سبب خارش قرنیه تان نشود.

حوله شخصی خود را استفاده کنید

بعد از هر بار شستن صورت از یک حوله تمیز و شخصی استفاده کنید. استفاده از حوله ی مشترک سبب ایجاد نوعی عفونت چشم به نام pinkeye خواهد شد.

کلاه لبه دار استفاده کنید

کلاه لبه دار تا حدود ۵۰ درصد مانع رسیدن اشعه ی ماورای بنفش نور خورشید به چشم می شود.

زنگ تفریح داشته باشید

هنگام کار با رایانه و یا مطالعه، به چشم خود استراحت دهید. برای این کار می توانید  هر نیم ساعت یک بار استراحت کنید.مثلا ۳۰ ثانیه به نقاط دور نگاه کنید.

مواظب فشار خون خود باشید

هر ماه یک بار فشار خونتان را اندازه گیری کنید. فشار خون بالا می تواند منجر به آسیب رگ های خونی چشم شود.

محیط زندگی تان را مرطوب نگه دارید

می توانید با کاشت گیاه در منزل و یا قرار دادن گلدان در اتاق، رطوبت را به خانه هایتان بیاورید. همچنین نگذارید خانه تان بیش از اندازه گرم و خشک شود.

تحرک بدنی داشته باشید

در هفته چهار بار پیاده روی کنید. بررسی ها نشان می دهد افراد مبتلا به آب سیاه چشم (گلوکوم) که چهار بار در هفته و هر بار ۴۰ دقیقه پیاده روی کرده اند، بیش از دیگران بهبود یافته اند، زیرا ورزش منظم سبب کنترل فشار خون و بهبود گلوکوم می شود.