رفتن به بالا
    Cart Is Empty

    سبد خرید شما خالی است.


کاهش ابتلا به سرطان با تغذیه شیر مادر

نویسنده : lderouaux1987 ۱۳۹۴/۰۹/۱۰ تعداد نظرات : ۰
کاهش ابتلا به سرطان با تغذیه شیر مادر
سالمین نیوز: در احادیث بسیاری به تغذیه از شیر مادر توصیه های فراوان شده است و در حال حاضر نیز به فواید تغذیه با شیر مادر پی برده اند و به مادران توصیه می شود تا حتی الامکان کودکان خود را با شیر خود تغذیه کنند.
غذیه با شیر مادر، کودکان را از بسیاری بیماری‌ها همچون اسهال و عفونت‌های دستگاه گوارش‌، عفونت‌های تنفسی، عفونت‌های دستگاه ادرای، اتیت مدیای حاد و مزمن، سندرم مرگ ناگهانی محافظت می‌کند.
مشاوران سلامت در پاسخ به پرسش‌ شهروندان درباره تأثیر تغذیه با شیر مادر در کاهش ابتلا به سرطان خون، لزوم تست غربالگری توکسوپلاسموز در زنان باردار و اقداماتی که باید پس از جراحی لثه انجام داد، سخن گفتند.

سالمین نیوز به نقل از مهرخانه، صدای مشاور سلامت خبرگزاری فارس برای ارتقای سطح دانش سلامت مردم جهت حفظ و مراقبت از سلامت جسمی و روانی خود، مطالب آموزشی را منتشر می‌کند،‌ همچنین به پرسش‌های مطرح شده از سوی شهروندان در این زمینه پاسخ می‌دهد.

هموطنان می‌توانند هرگونه پرسش و ابهامی درباره مسائل و مشکلات جسمی و روانی خود را در تماس با شماره تلفن ۰۲۱۸۸۹۱۱۶۶۷ یا ایمیل moshaversalamat@farsna.net مطرح کرده و پاسخ‌های خود را از طریق صفحه «مشاور سلامت خبرگزاری فارس» دریافت کنند.
تأثیر تغذیه با شیر مادر در کاهش ابتلا به سرطان خون
خلیل فریور در گفت‌‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، در رابطه با نقش شیر مادر در پیشگیری از بیماری‌ها در کودکان، اظهار داشت: طبق آمارهای سازمان جهانی بهداشت سالانه ۷ میلیون کودک زیر ۵ سال به علت محرومیت از شیر مادر فوت می‌کنند، بنابراین توجه به این مسئله جهت پیشگیری از مرگ نوزادان و ابتلا آنها به بیماری‌های مختلف حائز اهمیت است.
وی افزود: تغذیه با شیر مادر، کودکان را از بسیاری بیماری‌ها همچون اسهال و عفونت‌های دستگاه گوارش‌، عفونت‌های تنفسی، عفونت‌های دستگاه ادرای، اتیت مدیای حاد و مزمن، سندرم مرگ ناگهانی محافظت می‌کند.
این متخصص کودکان گفت: دیابت وابسته به انسولین (نوع یک)، دیابت غیر وابسته به انسولین (نوع ۲)، چاقی، آلرژی و آسم، بیماری‌های التهابی روده همچون سلیاک و کرون، همچنین لوسمی کودکان در شیرخوارانی که به صورت انحصاری از شیر مادر تغذیه می‌شوند بسیار کمتر از سایر کودکان است که محروم از شیر مادر به ویژه در ۶ ماه نخست زندگی هستند.
لزوم تست غربالگری توکسوپلاسموز در زنان باردار
معصومه عابدینی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس،‌ درباره بیماری توکسوپلاسموز اظهار داشت: توکسوپلاسموز یکی از شایع‌ترین عفونت‌های انگلی مشترک بین انسان و حیوان با پراکندگی وسیع جهانی است. شیوع آلودگی در کشورهای مختلف در زنانی که در سن باروری قرار دارند؛ از ۴ تا ۱۰۰ درصد متغیر بوده به طور مثال در کشور کره و ویتنام کمتر از ۰٫۸ درصد و در برزیل ۷۴٫۵ درصد است.
وی افزود: آلوده شدن زنان باردار به توکسوپلاسموز در برخی مواقع منجر به مرگ جنین، زایمان زودرس، صدمات و ضایعات شدید مغزی و چشمی همچون نابینایی، کری و عقب‌ماندگی ذهنی می‌شود.
فوق ‌تخصص عفونی کودکان با اشاره به اینکه زنان باردار بیشتر مستعد ابتلا به عفونت‌های توکسوپلاسموز هستند، بیان داشت: این مسئله خطرات جدی را برای جنین به همراه دارد لذا به نظر می‌رسد که به کمک روش‌های آموزش و بهداشت همچنین افزایش سطح آگاهی‌های بهداشتی از طریق رسانه‌های عمومی می‌توان از بار آلودگی و عوارض غیر قابل برگشت آن در نوزادان کاست.
اقداماتی که باید پس از جراحی لثه انجام داد
محمد جعفری متخصص دندان‌پزشکی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، گفت: امروزه تلاش علم دندان‌پزشکی استفاده از روش‌های جدید علمی برای ترمیم، بازسازی و نگهداری دندان‌های اصلی است؛ اما گاهی برای حفظ سلامتی فرد یا جلوگیری از انتشار عفونت و درد راهی جز کشیدن دندان باقی نمی‌ماند و برای بهبودی زودتر و جلوگیری از ایجاد مشکل، مراقبت‌های بعد از جراحی بسیار اهمیت می‌یابند.
وی ادامه داد: بعد از جراحی، دندان‌پزشک لثه را بخیه زده و با استفاده از خمیر پانسمان محل را می‌پوشاند. سفت شدن خمیر چند ساعت طول می‌کشد و در این مدت فرد باید از مکیدن، یا دست‌کاری آن با دست و زبان خودداری کند.
جعفری افزود: بعد از تمام شدن بی‌حسی، در صورت احساس درد غیر قابل‌تحمل می‌توانید استامینوفن مصرف کنید اما مصرف داروهای مسکن ضدالتهابی مثل آسپرین و بروفن که خاصیت ضد انعقادی دارند توصیه نمی‌شود.
انتهای پیام/ ۹۳۰۶۱۰
برچسب ها: زن ، زنان ، شیر مادر ، ، سزطان خون ، مشکلات جسمی ، تست غربالگری در زنان ، تست غربالگری توکسوپلاسموز در زنان ، سازمان جهانی بهداشت ، زنان باردار